Clarinet Factory – Eternal Seekers

Debutové album Eternal Seekers vychází u Animal Music v nové podobě a s bonusem. Soubor Eternal Seekers vydal v roce 2008 debutové eponymní album, za které Lenka Dusilová obdržela Anděla jako zpěvačka roku. Kromě ní tvoří soubor klavíristka Beata Hlavenková a členové Clarinet Factory. Album, které poslední dva roky chybělo na trhu, nyní vychází s novým obalem a s bonusem u Animal Music.


Zatímco album Eternal Seekers potvrzovalo po vydání své kvality, nacházelo posluchače a sbíralo nadšené kritické ohlasy, věnovali se všichni zúčastnění svým sólovým projektům. Lenka Dusilová nedávno vydala vynikající sólové album Baromantika, za které opět získala Anděla jako zpěvačka roku, Beata Hlavenková vydala v roce 2009 své autorské album Joy For Joel ve spolupráci s hudebníky z USA a Kanady, které bylo nominováno na Anděla v žánrové kategorii jazz a blues, spolupracovala s Lenkou Dusilovou na albu Baromantika a účastnila se mimo jiné též nahrávání alba skupiny Face of the Bass s Jaromírem Honzákem (2011), které bylo rovněž nominováno na Anděla v žánrové kategorii jazz a blues. Clarinet Factory vydali v roce 2010 album Out Of Home (na němž spolupracovali s Alanem Vitoušem, Lenkou Dusilovou a Epoque Quartetem) a pro výstavu obrazů Amadea Modiglianiho vytvořili kompozice zachycené na albu Echoes Of Colours (2010). Nezaháleli ani hosté Eternal Seekers – kontrabasista Tomáš Liška vydal sólové album Invisible World (2009) nominované na Anděla v žánrové kategorii jazz a blues a účinkoval na albech Points, Mateje Benka, Druhé trávy, Cyrille Oswalda, Tomáše Hobzeka a Steva Walshe; kapela Vertigo, jejímž členem je bubeník Dano Šoltis (taktéž spolupracující s řadou dalších umělců), vydala v roce 2011 album Metamorphosis, za které obdržela Anděla v kategorii jazz a blues. Lenka Dusilová a Beata Hlavenková v roce 2011 vytvořily spolu s Michalem Ratajem hudbu k filmu Roberta Sedláčka Rodina je základ státu, který se stal filmem roku v Cenách české filmové kritiky.


Autorem nového obalu alba Eternal Seekers je Aleš Najbrt, v bookletu jsou použity fotografie Petry Hajské ze křtu alba při koncertu v kostele Pražská křižovatka. Bonusem je dosud nevydaná nahrávka písně Smiluje, kterou Eternal Seekers pořídili pro film Rodina je základ státu; toto akustické provedení skladby vytváří zajímavý kontrast k nahrávce téže skladby na albu Lenky Dusilové Baromantika. Album je na trhu v distribuci Supraphonu, a to včetně digitální distribuce (zejména na portálu SupraphonLine.cz), stejně jako všechny ostatní tituly Animal Music.
Eternal Seekers chystají na rok 2012 koncerty, zejména na různých festivalech, zatím je potvrzené vystoupení na festivalu Polička Jazz – v pátek 13. dubna 2012.

Foto: Supraphon