Christina Perri – Lovestrong

V červnu 2010 si písničkářka a muzikantka Christina Perri prožila pár minut, které jí změnily život. Požádali ji totiž, aby zazpívala svou písničku Jar of Hearts na Fox show So You Think You Can Dance. Syrovost a citovost skladby a její interpretace katapultovaly čtyřiadvacetiletou rodačku z Filadelfie do popředí zájmu diváků. Jar of Hearts si stáhlo milión posluchačů a Perri, která do té doby byla šéfkou kavárny v Beverly Hills, podepsala nahrávací smlouvu s Atlantic Records.


Jar of Hearts je jedna z dvanácti skvostně upřímných písniček, které Perri představuje na svém debutovém albu Lovestrong, pojmenovaném podle současného stavu jejího srdce, jak sama říká. „Podívala jsem se na desku jako na celek a vystupovala z ní dvě témata – láska a síla. Album si našlo samo svůj název. Psát o lásce je to, co umím. Zkoušela jsem psát o jiných věcech, ale tohle jde přímo ze mě.“
Perri na Lovestrong. nechává za doprovodu klavíru vyniknout svůj nahořkle znějící hlas, ve kterém rezonuje touha a žal. Některé písně jsou veselé a nadějeplné – Penguin a Arms, některé jsou odvázané a hravé – Bang Bang Bang a Mine a další, jako jsou The Lonely a Jar of Hearts, jsou smutné. Album produkoval Joe Chiccareli (White Stripes, Tori Amos) a míchal Michael Brauer (Coldplay, Regina Spektor).
Perri se připravovala na svou kariéru již od dětství. Její rodiče sice byli kadeřníci, ale Perri poprvé zpívala ve věku šesti let v kostele. V osmi začala hrát na klavír, ale učitelka ji často kárala, protože „měnila písničky, když se jí nelíbily.“ Nakonec se Perri naučila hrát na kytaru. Po roce studia na filadelfské University of the Arts odjela za otcovou rodinou do Itálie. Neustále hledala smysl života.


Odstěhovala se s kytarou a kufrem do Los Angeles a umanula si, že z ní bude písničkářka. Posílala na YouTube klipy, ve kterých hrála svoje skladby i skladby jiných autorů. Skladby Tragedy (je na albu Lovestrong.) si všiml Bill Silva Management, který s ní podepsal smlouvu o zastupování. A tak začala Perriina kouzelná pouť. Její debutový singl Jar Of Hearts se stal již celosvětovým hitem, video vidělo na Youtube více než 51 miliónů diváků a v České republice je to celkově sedmým nejhranější píseň v našich rádiích. Christina zároveň přispěla dalším hitem A Thousand Years na sountrack The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1 (Original Motion Picture Soundtrack).
„Každý den se stane něco, co mně vyrazí dech,“ říká Christina. „To, že se můžu probudit a hrát muziku, je víc, než jsem si kdy vysnila. Těším se na to, že budu moci se světem sdílet svoje zkušenosti, naděje, sílu, odvahu a své srdce.“ Album Lovestrong vychází u nás 30. ledna 2012.

Podívejte se na videoklip debutového singlu Jar Of Hearts, který na Youtube vidělo více než 51 miliónů diváků:

Podívejte se na videoklip Christinina hitu A Thousand Years ze sountracku The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1:

Více infa: www.christinaperri.com

Foto: Supraphon