Buddy Guy vydá nové album a bude na něm zpívat i Mick Jagger

Několikanásobný držitel ceny Grammy a žijící bluesová legenda Buddy Guy oznámil, že 15. června 2018 vydá své nové studiové album The Blues Is Alive And Well. Na albu se jako speciální hosté objeví ve skladbě You Did The Crime Mick Jager, ve skladbě Cognac vokálně přispějí Keith Richards a Jeff Beck a konečně James Bay si zazpívá s Buddy Guyem v písni Blue No More. Producentem alba se stal držitel ceny Grammy a dlouholetý Guyův spolupracovník Tom Hambridge.

Buddy Guy Press Photo 1-81840844

Album The Blues Is Alive And Well je nástupcem kritikou oceňovaného alba Born To Play Guitar z roku 2015, které debutovalo na první příčce Billboard Blues Album Chart. Deska tak zaznamenala v pořadí již páté No. 1 album v kariéře Buddyho Guye.

Držitel Grammy za celoživotní hudební přínos z roku 2015 se pohybuje v hudebním průmyslu již více než padesát let a mezi jeho největší úspěchy můžeme řait sedm ocenění Grammy, 37 Blues Music Awards, Kennedy Center Honors, NARM Chairman’s Award for Sustained Creative Achievement, Billboard Music Awards‘ Century, Presidential National Medal of Arts a v neposlední řadě vstup do Rock’n’rollové síně slávy.

Ve svých 81 letech je mladistvý Buddy Guy důkazem, že je stále v plné síle. Nejen, že nahrává další nová alba a pořádá světová hudební turné, ale 6. května si zahraje i na proslulém New Orleans Jazz & Heritage Festivalu v Austinu.

Buddy Guy Press Photo 2-81840845

The Blues Is Alive And Well – track list:

 1. A Few Good Years
 2. Guilty As Charged
 3. Cognac (featuring Jeff Beck & Keith Richards)
 4. The Blues Is Alive And Well
 5. Bad Day
 6. Blue No More (featuring James Bay)
 7. Whiskey For Sale
 8. You Did The Crime (featuring Mick Jagger)
 9. Old Fashioned
 10. When My Day Comes
 11. Nine Below Zero
 12. Ooh Daddy
 13. Somebody Up There
 14. End Of The Line

 

Více infa: www.buddyguy.net , www.buddyguy.com

Facebook: www.facebook.com/therealbudyguy

 

Foto: Sony Music