Bára Zmeková vydává živák z Colours a vyráží na speciální vánoční koncerty

Oceňovaná Bára Zmeková patří mezi nejosobitější české zpěvačky nejen na nezávislé scéně. Dokazují to četné nominace a ceny, kterými se může pyšnit, ale i pozvánky na světová pódia. Letošní veleúspěšný rok zakončí sérií vánočních koncertů v Praze, Brně a Ostravě, představí živé album z festivalu Colours of Ostrava, plné zajímavých hostů, a pro fanoušky vydává i reedici alba Lunaves s bonusy. To získalo mimo jiné dvě nominace na Ceny Anděl. Kromě vlastních koncertů Zmeková vystoupí jako host skupiny Dunaj. 

Držitelka dvou nominací na cenu Anděl a vítězka mezinárodní přehlídky Czech Music Crossroads již potřetí reprezentovala Českou republiku na prestižním mezinárodním hudebním veletrhu WOMEX. Letošní návštěva veletrhu jí vysloužila pozvánku na kanadský festival Sunfest, který se řadí v Kanadě mezi ty nejprestižnější. To, že její hudba v zahraničí obstojí i s autorskými, výhradně českými texty, opět dokázala i během svého vystoupení na Athens Jazz. Zmeková však nesklízí úspěch jen za hranicemi. V Čechách se letos mimo jiné představila na Smetanově Litomyšli nebo na Colours of Ostrava, kde předvedla ohromující koncert, ze kterého vznikla unikátní nahrávka.

Album Live at Gong přináší posluchačům záznam Zmekové s početnou kapelou v netradičním obsazení a s mnoha hosty.  Její úspěšné vystoupení v rámci festivalu Colours of Ostrava nabízí poetické texty, snové i chytlavé melodie na pomezí žánrů a skvělou energii mezi muzikanty na pódiu.

YT Live at Gong: https://youtu.be/d9QaWMLT7fo

 

Téměř v identické sestavě se Zmeková rozhodla uspořádat čtyři speciální vánoční koncerty. První v brněnském klubu Leitnerka 15. 12., následovat bude ostravské vystoupení na Masarykově náměstí na hlavní scéně 16. 12., o den později pak na jihlavském náměstí. Sérii zakončí v pražském Jazz Docku v neděli 18. 12. Kromě vlastních koncertů Bára letos exkluzivně nahradí Ivu Bittovou a zahostuje si se skupinou Dunaj.

V neposlední řadě Bára Zmeková na sklonku perného roku potěší skalní fanoušky reedicí úspěšného alba Lunaves. To bylo totiž více než rok beznadějně vyprodáno a zpěvačka se ho na výzvu fanoušků rozhodla společně s vydavatelstvím Tranzistor vydat v reedici. Nové vydání obsahuje jako bonus download kód na živé album Live at Gong, originální tetovačky s motivy alba a distribuuje se v ekologicky šetrném obalu.

 

BÁRA ZMEKOVÁ

INSTAGRAM

FACEBOOK

ALBUM LIVE AT GONG

Foto: Tranzistor label / Pavlína Princ, Anna Venezia