Adam Lambert – Trespassing

Světová superstar Adam Lambert připravuje k vydání dlouho očekávané druhé studiové album nazvané Trespassing, které vyjde za tři měsíce, 19. března 2012. Prvním singlem z alba se stává skladba Better Than I Know Myself, která bude do prodeje na iTunes i do ostatních digitálních obchodů uvolněna již 20. prosince 2011.


Adam, který je sám výkonným producentem připravovaného alba, popisuje jeho vznik jako „vzrušující cestu posledními dvěma roky mého života. Bylo to pro mě přerodové období a já bych chtěl opravdu dělat muziku tak, jak jsem ji v té době prožíval. Písničky z alba Trespassing upřímně reflektují všechny vzestupy a pády mého reálného života.“
Kromě toho, že se devětadvacetiletý finalista soutěže American Idol autorsky podílel na většině tracků, pozval ke spolupráci i další cenami ověnčené hvězdy, ať už z řad zpěváků, producentů nebo skladatelů. Namátkou jmenujme: Pharrell Williams, Dr. Luke, Claude Kelly, Benny Blanco, Bonnie McKee, Nile Rogers, Sam Sparro, Bruno Mars, Nikka Costa nebo BC Jean.
Od vydání debutového alba For Your Entertainment v roce 2009 se ho celosvětově prodalo více než jeden milion kopií. Lambert byl nominován na Grammy v kategorii Best Male Pop Vocal Performance za singl Whataya Want From Me a také vydal CD+DVD Glam Nation Live a EP Acoustic Live!. Je vůbec prvním Americkým Idolem, který ještě ten samý rok po soutěži a po vydání svého debutu absolvoval celosvětové turné. V listopadu letošního roku se Adam v rámci předávání MTV European Music Awards postavil na jedno pódium se skupinou Queen, aby tak vzdal hold Freddiemu Mercurymu a perfektně odzpíval nesmrtelné hity The Show Must Go On a We Will Rock You/We Are the Champions, což se následně zapsalo jako vyvrcholení celého ceremoniálu a Lambert za své vystoupení získal pozitivní ohlasy jak ze strany kritiků, tak i fanoušků.

Foto: Sony Music