50 nejznámějších českých pohádek

Velká kolekce českých pohádek pro každou rodinu! 50 pohádek – 690 minut na CD-MP3. České národní pohádky v provedení přístupném nejširšímu okruhu posluchačů. Známí herci, klasické pohádky Boženy Němcové, Karla Jaromíra Erbena a dalších autorů, hudební doprovod, kvalitní nahrávky.

Téměř dvanáct hodin tradičních pohádek vyprávěných Václavem Vydrou, Veronikou Gajerovou, Otakarem Brouskem, Janou Bouškovou a dalšími herci. V rozsáhlém souboru nahrávek nechybí žádná z klasických českých pohádek, všechny snímky spojuje přívětivý a laskavý styl interpretace a hezká hudba. Album 50 nejznámějších českých pohádek vzniklo pro zákazníky, kteří požadují pohádkové nahrávky adekvátní umělecké úrovně, jež jsou zároveň srozumitelné a vhodné pro každého.

Tracklist:

ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA / OTESÁNEK / PRINCEZNA SE ZLATOU HVĚZDOU NA ČELE / TŘI ZLATÉ VLASY DĚDA VŠEVĚDA / O PYŠNÉ PRINCEZNĚ / ČERTŮV ŠVAGR / O DVANÁCTI MĚSÍČKÁCH / CHYTRÝ UHLÍŘ / ZLATOVLÁSKA / DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ / MOUDRÝ ROZSUDEK / O SMOLÍČKOVI / KOUZELNÍK / PTÁK OHNIVÁK A LIŠKA RYŠKA / DRAK DVANÁCTIHLAVÝ / KREJČÍK KRÁLEM / POHÁDKA O PERNÍKOVÉ CHALOUPCE / O HLOUPÉM HONZOVI / ČERT A KÁČA / ŠVEC A ČERT / O ŘEPĚ / POHÁDKA O PALEČKOVI / HRNEČKU VAŘ / VAVŘÍNEK / O POSLUŠNÝCH KŮZLÁTKÁCH / O KOCOUROVI, KOHOUTOVI A KOSE / BERÁNEK, KOCOUREK A KOHOUTEK / JAK DĚDEČEK MĚNIL AŽ VYMĚNIL / O DVOU SESTRÁCH / DVOJČATA / POHÁDKA O POPELCE / PRINC BAJAJA / PŮJČKA ZA OPLÁTKU / ČTVERO BRATŘÍ / DOBŘE TAK, ŽE JE SMRT NA SVĚTĚ / HONZA A VRBA / KMOTR MATĚJ / OTCOVO DĚDICTVÍ / ZKROCENÝ VODNÍK / CHYTRÁ HORÁKYNĚ / PROČ SE HNĚVÁ PES NA KOČKU A KOČKA NA MYŠ / SEDMERO KRKAVCŮ / ROZUM A ŠTĚSTÍ / JAK SE UČIL HONZÍK LATINSKY / CHYTRÝ LHÁŘ / SMRT KMOTŘIČKA / DOBRÁ ŽENA / O KOHOUTKOVI A SLEPIČCE / O TŘECH GROŠÍCH / POHÁDKA BEZ KONCE

Celkový čas: 11 hodin a 30 minut.

Foto: Supraphon