Zpíváme dětem aneb Koncert Pražského filharmonického sboru pro žáky

Pražský filharmonický sbor i letos pokračuje se svými koncerty pro žáky základních škol. Ten příští se uskuteční v pondělí 19. května v 9 a 11 hodin v koncertním sále Pražské konzervatoře a je určen žáčkům prvního stupně základních škol. Na programu bude hudba Antonína Dvořáka a Leoše Janáčka a společně s Pražským filharmonickým sborem vystoupí také pěvecký sbor Pražská kantiléna.


„Dramaturgie koncertů pro nejmenší diváky je vždy přizpůsobena tak, aby se děti dobře bavily a aktivně se zapojily do dění – mohou si tak zazpívat společně se velkým profesionálním sborem a dozvědět se mnoho zajímavého o hudbě, zpěvu a lidském hlasu,“ uvedla PhDr. Eva Sedláková, ředitelka Pražského filharmonického sboru, a dodala: „Chceme dětem ukázat, jak nádherné tóny, rytmy a harmonie dokáže sbor lidských hlasů vytvořit, a možná i některé děti inspirujeme k tomu, aby se přihlásily do školních pěveckých kroužků nebo se začaly učit na hudební nástroj.“
Autorem pořadu i jeho průvodcem je mladý hudební propagátor Petr Kadlec, který má se vzdělávacími pořady pro školy bohaté zkušenosti a podobné koncerty připravuje také pro Českou filharmonii.

Zpěváci na jaře a jarní zpívání s Pražským filharmonickým sborem
Edukativní koncert pro žáky prvního stupně základních škol
Datum: 19. května od 9.00 a 11.00 hodin
Program: Vybrané skladby Antonína Dvořáka (jeho slavné Moravské dvojzpěvy) a Leoše Janáčka
Délka programu: 60 minut
Místo konání: koncertní sál Pražské konzervatoře, Dvořákovo nábřeží 2, Praha 1
Cena vstupenky: 80 Kč, učitelský doprovod má vstupné zdarma.

Účinkují:
Pražský filharmonický sbor se sbormistrem Jakubem Zichou
Pražská kantiléna se sbormistryní Leou Esserovou
Slovem provází: Petr Kadlec

Milé děti,
všimly jste si, že jaro vždycky přichází se zpěvem? Ještě než zmizí sníh a úplně se oteplí, můžete venku slyšet ptáčky, jak jaro ze všech sil přivolávají. Možná proto psalo tolik skladatelů hudbu o jaru i pro lidské zpěváky. Právě oni – velcí i malí – pro vás budou mít přichystanou tu nejsvěžejší jarní hudbu. A už teď se můžete těšit, že si společně zazpívají i s vámi!
V podání Pražského filharmonického sboru vás čeká nejkrásnější hudba Antonína Dvořáka (jeho slavné Moravské dvojzpěvy) a Leoše Janáčka, kteří oba přírodě naslouchali a rozuměli. S veselými lidovými písničkami přijdou malí zpěváci ze sboru Pražská kantiléna. A oba sbory taky předvedou, jak zní zvonečkové zpívání!


Foto: Pražský filharmonický sbor


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353