Zažijte jarní detox trochu jinak

Zima už konečně definitivně odevzdala svou vládu jaru a ještě než na nás začnou útočit pyly a s tím spojené alergie, je vhodné provést jarní detoxikaci organismu. Oproti minulým letům byste mohli vyzkoušet zajímavou změnu, nastartovat svůj organismus změnou prostředí. Detoxikujte se v zahraničí!

2 - detox 6

Jaké jsou výhody toho začít očišťovat svůj organismus v některém z hotelových resortů v cizině? Předně jde o to, že se člověk vytrhne ze svého běžné stereotypu. Dostane se do nového prostředí, ve kterém se mu lépe zvyká na jiné stravovací návyky. V přímořských letoviscích a velkých hotelových komplexech na pobřeží, jsou například naprosto běžnou součástí kuchyně čerstvé ryby a spousta zeleniny a ovoce. Další výhodou je, že člověk nemusí žádné jídlo nakupovat, ani vařit. Jediné co člověku stačí je držet na uzdě své chutě a být ukázněný ve výběru.

2 - detox 7

Pro zdraví dělejte všechno

Změnou stravování to ale jen začíná. Ta nejdůležitější změna se totiž musí odehrát v hlavě každého z nás. Možná i proto si lidé pro detoxikaci vybírají delší pobyty. „Ukazuje se, že pouhý týden nestačí,“ potvrzuje Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style. „V poslední době jsou mezi lidmi ve věkovém rozmezí mezi 45 a 65 let se začínajícím jarem nejpopulárnější pobyty na více jak deset dní. Těch lidí je opravdu hodně, skoro 43 procent,“ upřesňuje Pátek. Za tu dobu člověk získá daleko větší přehled o místě a hotelovém resortu, ve kterém se nachází. „Najde si oblíbené trasy na procházky, případně běh. Seznámí se s animátory, kteří předcvičují a starají se o aktivní zábavu. Ve většině hotelových resortů jsou navíc k dispozici posilovny a fitnesscentra. A po namáhavém dni není nic lepšího, než se zchladit ve vlnách šumícího moře. Kromě toho jsou ubytovaným hostům k dispozici welllness centra, masáže, nebo třeba parní lázně. Pro důkladnou očistu těla a regeneraci kůže bych doporučila tradiční lázně Hammam,“ vypočítává Lenka Pátek. Podle ní existují dokonce specializované hotely, které se na detoxikaci přímo zaměřují. „Máme v nabídce jeden takový hotel, Royal Aldemar Mare v Řecku. Ten se specializuje na detoxikační procedury na ajurvédských principech a jeho obliba rok od roku stoupá,“ upozorňuje obchodní ředitelka CK Blue Style.

2 - detox 8

Radost hned po návratu

Dalším důvodem, proč zvolit pro detoxikační období cizokrajnou destinaci jsou příznivé klimatické podmínky. Zatím co u nás se jaro budí teprve velmi pomalu, tak například v Egyptě již běžně teploty stoupají k pětatřiceti stupňům. Naše tělo je naprogramováno na jarní čištění. Tím, že ho přesuneme do destinace, kde jsou aktuálně mnohem vyšší teploty, nastartujeme tento proces samočištění dříve, než by k němu došlo na našich zeměpisných souřadnicích. Existují i další pozitiva, která nás čekají po návratu z ciziny. Lidé se vrací do prostředí, kde tento proces probíhá pozvolna a zatím co jedni se teprve pomalu dostávají do kolotoče očišťování, vy v něm můžete vesele pokračovat. Získáte tak velký náskok ve vitalitě, energii a očištění.

2 - detox 9

Foto: CK Blue Style, archiv