Wolfe von Lenkiewicz vystavuje v Praze

Ještě do konce srpna je možné shlédnout výstavu, která je v Čechách ojedinělá. Wolfe von Lenkiewicz je velmi zajímavý umělec a ve svých obrazech mísí mnoho zajímavých filozofických prvků. Neváhejte!


Wolfe von Lenkiewicz se narodil v roce 1966 v Dartmoor v Anglii manželům Celii Norman a britskému malíři Robertu Lenkiewiczovi. Jeho pradědou byl Baron von Schlossberg, dvorní malíř krále Ludvíka II. Bavorského. Lenkiewicz studoval na Universitě of York a promoval v roce 1989. Dnes žije a pracuje v Londýně.
Jeho první velká výstava byla v Nu-Trinity v Dickinsonu v roce 2007. Richard Dyer označil výstavu jako »ikonografické zkoumání v síle vlastní některým obrazům a událostem a mýtům s nimi spojených«. Lenkiewiczova díla od té doby byla vystavena na mezinárodní úrovni, včetně Tate Britain v Londýně, Triumph Gallery v Moskvě, Palais des Beaux-Arts v Lille, v Dublinu, Hamburku, Berlíně a v Benátkách.


V jeho dílech je především nádech mytologie s mnohovrstevnými prvky, jako jsou náboženské osobnosti, pop kulturní ikony, literární postavy a motivy. Kresby a malby Lenkiewicze jsou často srovnávány s kultovními odkazy Albrechta Dürera, Pabla Picassa, Andyho Warhola a Hieronyma Bosche. Lenkiewicz transformuje Dürerův Autoportrét (1500) ve svém Vlkodlaku (2011), jenž nese odkaz díla Bestie a panovník Jacqua Derrida.
Výstava tohoto významného světového autora rozhodně stojí v Galerii Miro za shlédnutí.

Foto: Galerie Miro