Vlastní vysněné macramé? Naučte se to také!

Máte představu, jak by mělo vaše vlastní macramé vypadat a kde přesně mu to bude u vás doma slušet. Rádi byste doladili interiér obývacího pokoje, ložnice nebo venkovní terasy spletenými měkkými uzlíky, ale ještě nevíte, zda se vůbec do tvoření pustit? Nebojte se, pomocnou ruku vám nyní krok za krokem podá on-line »Macramé škola«. Macramé, také známé jako drhání, vyžaduje pouze dostatek trpělivosti a kvalitní materiál. Využijte čas dovolených a vytvořte tento krásný »boho« doplněk sami pod vedením odbornic na tvoření macramé z Korálky.cz. Ukážou vám, jak je toto tvoření vlastně velmi snadné.

Trend tvoření macramé se do české kotliny přihnal jako velká voda. A zdá se, že jen tak neskončí. Nejedna maminka podlehla jeho kouzlu a pořídila macramé dekorace do pokojíčku svého dítěte, stejně jako mnoho žen dekoruje zavěšením macramé ložnice, obývací pokoje i vstupní chodby svých domovů v oblíbeném boho nebo scandi stylu. Macramé nezní jen jako kouzelné slovo, ale skutečně přináší útulný pocit pohody do interiéru.

„Macramé je prastará technika splétání šňůr a provázků. Kombinací různých druhů uzlů vznikají zajímavé geometrické vzory. Můžete je pak využít pro dekorace i šperky. Nejoblíbenějšími výrobky jsou dekorace na zeď, závěsy na květináče, potahy na polštáře v přírodních tónech nebo různé závěsy nad dětské postýlky v pastelových barvách,“ popisuje oblíbené macramé kreativní ředitelka Korálky.cz Zuzana Dobšíčková.

Internet i sociální sítě jsou v posledních pár letech plné nádherných kombinací doplňků z macramé. Pár vzácných kousků přivezených z Bali, které milovnice aktuálních trendů hledaly obtížně v e-shopech, už je minulostí a spousta šikovných žen krásné macramé vyrábí i v Čechách. Dnešní macramé totiž není totéž, co si matně pamatujeme z domácností našich starších příbuzných. Oproti výrazným dekoracím na zdech obýváků našich babiček, které používaly k drhání silonové šňůry, se dnešní trend kloní k používání přízí různých tlouštěk z recyklované bavlny. Výsledek i proto tak lahodí oku. A možností, co pomocí pouhých uzlíků vytvořit, je velké množství.

„Nejen pro ty, kteří ještě váhají s tím, zda macramé vyzkoušet, jsme připravili ve spolupráci s Korálky.cz on-line průvodce krok za krokem, kde se lidé dozví, jak vybrat přízi, kolik jí budou potřebovat, jak přízi rozčesávat a jak fixovat výsledný výrobek. A samozřejmě se s námi mohou v pohodlí domova naučit základní uzly díky podrobnému návodu,“ představuje novinku Ivana Sochorová, ambasadorka macramé tvoření pro Korálky.cz, a dodává: „Bez stresu svým tempem se s námi zájemci mohou naučit vyrobit si konkrétní výrobky jako je lísteček, peříčko, podtácek, ale i lapač snů strom života nebo závěs na květináč.“

Macramé školu najdete na webových stránkách Korálky.cz a v průběhu sedmi dílů vás provede krok za krokem k vlastnímu macramé. Naučí vás v pohodlí domova dle vlastního tempa tvořit i pomocí bohaté zásoby fotografií, která vám pomůže se do této krásné ruční práce skutečně ponořit. V sekci Návody a inspirace si najděte projekt dle obtížnosti a můžete směle začít.

Pár základních tipů Macramé školy – Jak začít drhat?

  • První seznámení zkoušejte na menších projektech. Doporučujeme lístečky, klíčenky nebo náramky. Při jejich tvorbě si snadno osaháte, jak se příze při tvoření chová a jaká vám bude vyhovovat.
  • Pokud chcete vytvořit macramé na zeď, bude se vám dobře pracovat ve stoje. Vhodné je tyč pověsit na háčky na dveře nebo ke stojanu na šaty. Menší výrobky přichytíte ke kartonové krabici nebo polystyrenové desce.
  • K rozčesávání přízí použijte obyčejný hřebínek »všiváček« s tenkými pevnými zoubky a bude se vám hodit i kartáč na zvířecí srst. Rozčesáváme pomalu od konců příze. Spěch se nevyplácí, vlákna by se mohla zamotat. Rozčesávejte na pevné podložce, kterou nepoškrábete.
  • Pro zafixování příze můžete použít klasický lak na vlasy anebo taky škrob ve spreji.

 

Školu macramé najdete zde:

 https://www.koralky.cz/magazin/blog/macrame-skola/

 

Nápady a návody na tvoření vašich macramé zde:

 https://www.koralky.cz/navody?f%5bp%5d%5b23%5d%5b0%5d=1223 .

 

Kdo je Ivana Sochorová a proč miluje macramé?

Ivana Sochorová (na snímku) je velkým nadšencem pro tvoření všeho druhu a zároveň maminka jedné malé holčičky. Když před lety na mateřské dovolené okusila kouzlo macramé, nadchlo ji natolik, že se z koníčku stalo zaměstnání a nyní už přes dva roky tak tvoří macramé dekorace pod svou značkou By Ywusha. „Macramé je velmi návykové a já osobně v něm našla relax a pohodu,“ říká o tvoření Ivana, která před mateřskou dovolenou pracovala téměř deset let ve finanční sféře. V současné době je Ivana zároveň i jedním z majitelů zakázkového truhlářství. Volný čas věnuje především rodině, se kterou často vyráží do přírody. Je milovníkem psů, teplého počasí a ticha.

 

Další informace k macramé

Příze na tvoření macramé i další potřebné doplňky ke kreativnímu tvoření naleznete na e-shopu www.koralky.cz. Spousta tipů a nápadů na tvoření na vás také čeká na blogu www.koralky.cz/blog nebo na YouTube kanále https://www.youtube.com/Kor%C3%A1lkycz.

 

Foto: Korálky.cz

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353