Terryho ponožky otevřel Terry Gilliam. Nyní slaví plakátová sbírka a obchod 15 let

Sbírka plakátů, kamenný obchod a e-shop v jednom. Terryho ponožky, jejíž činnost zaštiťují pražská kina Aero, Bio Oko a Světozor a filmová distribuční společnost Aerofilms, slaví letos v prosinci výročí 15 let. V roce 2005 je slavnostně otevřel režisér Terry Gilliam, podle kterého se i jmenuje a jenž tu zanechal na památku svoji vlastní ponožku. Za tuto dobu se stala největší privátní sbírkou plakátů v České republice, která obsahuje více než 100 tisíc plakátů ve 20 tisících druzích.

Většina sbírky je však zastoupena fenomenálními filmovými plakáty československých výtvarníků, které jsou světově uznávané pro svou uměleckou kvalitu. Celá databáze je dostupná online na terryhoponozky.cz. Terryho ponožky realizovaly více než 200 výstav plakátů nejen v ČR, ale i v USA, Japonsku, Španělsku, Polsku a dalších zemích. Kromě pořádání vystavovatelské a sbírkové činnosti provozují kamenný obchod ve foyer kina Světozor, kterému říkají »filmová galanterie«, a stejnojmenný e-shop, kde filmoví fanoušci najdou plakáty, DVD, knihy, ponožky, trička a další.

Za sbírkou a činností Terryho ponožek stojí Pavel Rajčan, který v roce 1994 spoluzaložil hospodu U Vystřelenýho oka a začal se podílet na žižkovských kulturních aktivitách jako například Žižkovský masopust a Žižkovské vinobraní. V roce 1997 začal provozovat žižkovské kino Aero, jak ho známe dnes. S otevřením spřízněného kina Světozor otevřel obchod neboli filmovou galanterii Terryho ponožky. Sbírka Terryho ponožek v kině Světozor je největší soukromá sbírka plakátů v České republice přístupná online. Do stejné filmové rodiny patří z pražských kin ještě Bio Oko, dále Bio Central v Hradci Králové a Univerzitní kino Scala v Brně.

Tipy na dárky:

DVD Kinoautomat: Člověk a jeho dům

Slavný interaktivní film Radúze Činčery (Cena: 250 Kč)

 

Režisérské ponožky

Ponožky jsou nejlepší dárek. Terryho ponožky nabízejí Formanky či Chytilky, nechybí také Allenovky, Trierovky, Tarantinky, Andersonky a další. Zkrátka ponožky pro milovníky filmů, které jinde nekoupíte. (Cena: 119 Kč)

Něžná

Slavný československý filmový plakát může viset i u vás doma. Autorizovaný reprint československého plakátu Olgy Poláčkové-Vyleťalové je k příležitosti 50. výročí od svého vzniku exkluzivně v prodeji. V limitovaném nákladu 1000 kusů. Autorizované reprinty filmových plakátů, jako jsou Čelisti, Sladký život, Zvětšenina a další, najdete tady. (Cena: 490 Kč)

 

Web: www.terryhoponozky.cz / www.terry-posters.com

 

Facebook: www.facebook.com/Terryhoponozky

 

Terryho ponožky

Provozní doba během adventu: po-pá 12.00-19.00 + so-ne 12.00-18.00. E-shop v provozu nonstop. Rozesíláme po ČR i do celého světa.

 

Foto: www.terryhoponozky.cz


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353