Skupina I.V.M. složila titulní píseň k filmu BřecLIVE a představuje k ní nový klip

Kapela I.V.M. se na hudební scéně výrazněji projevila loni díky pop-funkovému duetu s herečkou a zpěvačkou Evou Burešovou, který stále zní v českém éteru. Nyní přichází se singlem Vzpomínám, jež I.V.M. složili jako titulní píseň k filmu BřecLIVE, v němž hlavní roli ztvárnil herec Pavel Nový. Snímek měl premiéru již ke konci minulého roku, klip ale skupina natočila až nyní a nechybí v něm ani záběry z filmu.

Tvůrci Dušan Hanuš a Jakub Hotař film BřecLIVE věnovali městu Břeclavi ke kulatému výročí sametové revoluce a pojednává o tom, co by se stalo, kdyby z kalendáře vypadl 17. listopad 1989. „Hned na první schůzce s Dušanem a Jakubem bylo jasné, že nabídku přijmeme a půjdeme do toho s nimi. Jednak jsme chtěli jakkoliv přispět k oslavě výročí sametové revoluce a zároveň to pro nás byla výzva!Vždycky jsem si chtěl zkusit filmovou hudbu. Myslím, že každý muzikant si přeje slyšet svou skladbu v nějakém filmu a ono to fakt přišlo,“ prozrazuje kytarista Sváťa.

Nechtěli jsme singl pojmout nijak politicky ani si stěžovat na to, co bylo před třiceti lety, na někoho poukazovat nebo se hloubat v historii,…jen optimisticky a radostně vyjádřit, že teď se máme líp,“ komentuje pojetí zpěvák Radim z I.V.M.

Videoklipem Vzpomínám se ovšem skupina vrací o 30 let zpět, do doby kdy hudební tvorba byla pod trvalým dohledem a podléhala schválení odborné poroty, jejímž úkolem bylo dohlížet na kvalitu a hudební vyspělost, ve skutečnosti ale kontrolovala tvorbu a politické smýšlení. Bez kvalifikačních přehrávek nebylo možné letálně se zúčastnit veřejné hudební produkce.

Podívejte se na klip zde:

https://www.youtube.com/watch?v=bjvX2RFxwt8&feature=youtu.be

Facebook: https://www.facebook.com/ivmkapela.ivm

Foto: Iva Marušincová