První máj ve znamení slaňování, boxu a muziky na invalidním vozíku

Sváteční dopoledne v pátek 1. května zahájí slaňování Nuselského mostu a zápas boxerů na vozících v parku Folimanka. Odpoledne festival vyvrcholí koncerty skupin Vltava a The Tap Tap v Jedličkově ústavu.

_MG_0021
Jedinečná příležitost »slanit si Nuselák« oslovila mnoho zájemců. Slaňování začíná v 11 hodin a mezi prvními odvážnými nadšenci jsou kapelník The Tap Tap Šimon Ornest, Lucie Výborná a mistři boxu Lukáš Konečný a Fabiana Bytyqi. Poslední jmenovaní jsou také patrony boxerské exhibice, která proběhne v parku Folimanka od 13 hodin. Zopakovat si adrenalinový zážitek a především si užít jedinečný pohled na Prahu z lana přijde i Tomáš Hanák. Vedle řady registrovaných nadšenců se objeví i známé tváře partnerských organizací festivalu Pojď dál – z magistrátu hlavního města Prahy radní pro vzdělání a sociální problematiku Patrik Nacher, moderátorka Českého Rozhlasu Dvojka Tereza Stýblová a redaktor Rádia 1 Tomáš Nawar. Zhruba ve 12:30 kapela The Tap Tap slavnostně převezme od zástupců české Ford motor Company nový, speciálně upravený, Ford Connect, v designu výtvarníka Jana Augusty. V areálu parku Folimanka bude vystaveno několik nových vozů z dílny automobilky Ford. Zájemci si budou moci vyzkoušet jízdu ve žhavé novince na českém trhu, Fordu Focus, dovezené speciálně pro tuto příležitost z autosalonu v Ženevě.
Ve 13 hodin se pod mostem v parku Folimanka otevře boxerský ring, který bude součástí sportovní zóny. Uvidíte první veřejný ostrý zápas boxerů na mechanických invalidních vozících. Podpořit své kolegy a parťáky přijdou i legendární křížová váha a stříbrný Olympionik ze Sydney 2000 Rudolf Kraj, evropští šampióni Lukáš Konečný a Ondřej Pála, ale také mladá vycházející hvězda Fabiana Bytyqi.

_MG_0052
Živý hudební doprovod celému programu zajistí bubenický orchestr Tam Tam Batucada.
V 15 hodin se veškeré dění přesune veselým prvomájovým průvodem k budově škol Jedličkova ústavu. Areál Jedličkova ústavu bude otevřen již od třetí hodiny, připraveny budou hry pro děti i dospělé a k dispozici budou rozmanité a voňavé občerstvovací stánky.
Již v 16 hodin začne hudební část festivalu, kde jako první vystoupí legendární kapela Vltava a následně kapela The Tap Tap a hosté.
Představen a předveden bude také nový bezbariérový autobus, pořízený z veřejné sbírky Nadace Jedličkova ústavu.
Vstupné je dobrovolné a celý výtěžek bude využit ve prospěch sbírky na dostavbu Jedličkova ústavu a škol.
Festival Pojď dál vznikl před třemi lety ke 100. výročí založení Jedličkova ústavu a škol a koná se tradičně první květnový den v parku Folimanka v Nuslích a na Vyšehradě.
Více informací na: www.pojddal.cz

_MG_0031

Folimanka a Nuselský most
11:00 – slaňování až do 15:00
12:30 – předání speciálně upraveného vozu Ford Connect kapele The Tap Tap
13:00 – exhibice boxerů na mechanických vozících
15:00 – prvomájový průvod z Folimanky do Jedličkova ústavu

Areál škol Jedličkova ústavu Vyšehrad
16:00 – koncert Vltava
18:00 – koncert The Tap Tap

Foto: www.pojddal.cz