Návštěva ze Země vzdálené: BSP znovu na scéně!

Po pěti letech se fanoušci kvalitního rocku na českých pódiích znovu setkají s legendární sestavou Balage – Střihavka – Pavlíček, neboli BSP. Skupina chystá 7. června exkluzivní vystoupení v pražském klubu SaSaZu, kde pokřtí i nové DVD se záznamem zatím posledního koncertu BSP v roce 2006. Ojedinělý koncert s názvem Návštěva ze Země vzdálené lze bez nadsázky označit za jednu z hudebních událostí roku, kde by rozhodně žádný příznivec BSP neměl chybět.


„Je to vlastně všechno veliká souhra náhod. Vyšlo nám DVD z posledního živého vystoupení BSP v roce 2006, které jsme vlastně původně ani neplánovali vydat. A světe div se – získalo ocenění časopisu Rock Report na výročních cenách Žebřík 2010 za nejlepší DVD roku. A zároveň se vyskytla šťastná konstelace hvězd, kdy jsme všichni tři zase cítili chuť vylézt spolu na pódium před naše fanoušky a společně si zavzpomínat na staré dobré časy,“ říká zpěvák Kamil Střihavka, hlas BSP.
A že je vzpomínat na co! BSP sice vydali jen dvě řadové desky, nejprve anglicky nazpívanou v roce 1993 a následně i českou o rok později, přesto se do tuzemské rockové historie zapsali několika nesmazatelnými hity, které často znějí na rádiových vlnách dodnes. Písně jako například I don’t know, Holka čapni draka a hlavně Země vzdálená patří ke zlatému fondu českého bigbítu a znají je i ti, kteří v dobách vydání desek ještě nebyli na světě. Ostatně notoricky známá posledně jmenovaná písnička se stala inspirací pro název červnového koncertu – Návštěva ze Země vzdálené. „Spojují se v něm dvě věci – jednak skutečnost, že se nejedná o klasický comeback, proto »návštěva«, a pak je to reminiscence na naši nejznámější písničku, kterou si s námi posluchači spojují,“ vysvětluje další člen kapely, hráč na klávesové nástroje Ota Balage.
Kromě živého vystoupení přichystali BSP pro své příznivce i další lahůdku. Jde o nový videoklip písničky Hvězdnej pták, který dosud fanoušci neměli možnost vidět. „Věřím, že se už brzy objeví na televizních obrazovkách, protože si myslím, že je povedený,“ těší se Kamil Střihavka.
Koncert 7. června v SaSaZu bude jedinečný a budou speciální hosté, ale BSP odehraje během léta ještě čtyři menší vystoupení na známých hudebních festivalech. Zahřívací kolo je čeká již 4. června na Okoři a dalšími místy, kde se s nimi můžete setkat, budou Malá Skála, Kamínka u Roštína (Kroměříž), Žatec nebo Loket.

Foto: Lev Music


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353