Letní Letná uvede evropskou premiéru Akoreacro

Od extrémních výkonů k jemné poetice, od napínavých dobrodružství k nekontrolovatelným výbuchům smíchu, od vrcholné akrobacie k hravé klaunerii, od velkolepých představení k pouličnímu cirkusu – mezinárodní festival Letní Letná od 15. srpna do 2. září představí různé podoby nového cirkusu.

Betes_chapiteau©Lionel Pesqué

Se zbrusu novým představením, které bude mít v létě evropskou premiéru v Antwerpách a právě na Letní Letné, přijede za letenským publikem francouzský soubor Akoreacro. Ten Pražany naposledy okouzlil před třemi lety na Lední Letné. Tentokrát uvedou čerstvou novinku, ve které špičkovou akrobacii opět umně kombinují s notnou dávkou humoru a nechybí ani živá hudba, jež je nedílnou součástí jejich novocirkusových příběhů. „V cirkusu hledáme zbytky lidového umění, na které jsme na scénách s pozlátkem už zapomněli. Sníme o kulaté scéně připomínající antickou arénu. Sníme o pouťové oslavě plné veselí, které v nás pohled na šapitó okamžitě vyvolává,“ zve na své nové představení Jeff Pyka z Akoreacro.

Ze země galského kohouta pochází i soubor Bêtes de foire – petit theatre de gestes, který v kouzelném rodinném šapitó před očima diváků oživuje svět kočovného cirkusu. Jejich malý cirkus je velkým monumentem poezie a kreativity. S neuvěřitelnou jemností a přirozeností kombinují klaunskou komiku, žonglování, kouzla i loutky. Laurent Cabrol a Elsa De Witte et Sokha se svým představením Bêtes de foire stvořili místo, kde je možné snít, zasmát se a obdivovat.

Akoreacro 2-18 3315_small

Již dříve organizátoři oznámili, že do letenských sadů se svým poetickým představením dorazí Baro d´Evel Cirk Cie. V jejich speciálním dvojitém šapitó nás obklopí hravost a rozpustilost, vášeň, elegance, tajemno, energie, něha, jemná poetika, ale také třeba škodolibost či rebélie. Inscenace Bestias je skutečnou poctou divadlu a (novo)cirkusovému umění.

Akoreacro 2-18 2325_small

Návštěvníkům Letní Letné dobře známí adrenalinoví dobrodruzi Cirque Inextremiste jsou dalším souborem, na který se v létě můžeme těšit. Letos opět dostojí svému názvu a představí extrémní show, ze které bude běhat mráz po zádech.

  1. ročník festivalu Letní Letná proběhne od 15. srpna do 2. září 2018 v pražských Letenských sadech. Vstupenky je možné zakoupit on-line na www.letniletna.cz. Držitelé Circus Fans Card mají navíc při nákupu jednorázovou slevu na nákup v hodnotě 100 korun. Zájemci si mohou rovněž zakoupit dárkové vouchery v hodnotě 650 nebo 1.300 korun, které lze využít na nákup vstupenek na libovolné představení.

 

Více infa: www.letniletna.cz

 

Foto: www.letniletna.cz

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353