K dětem putují hry za málem čtvrt milionu korun

Celkem 658 her, stavebnic, knih a kreativních sad za přesně 237 106,6 korun putuje na dětská onkologická oddělení, k dětem nemocným ichtyózou a do dětských domovů. Hry a stavebnice vysbíralo hračkářství Agátin svět na popud charitativního projektu Radost dětem.

agáta-děti4-e1543906125605-413x550

Na hry a stavebnice pro děti přispělo 2 315 lidí především kolem Vánoc zakoupením voucherů v e-shopu, další zákazníci využili sbírkových kasiček, pomohli i naši obchodní partneři. Stavebnice a další hračky už nyní používají například děti na všech hematoonkologických odděleních či děti nemocné ichtyózou,“ říká Kristýna Křížová z Agátina světa, jejíž sestra v mládí prošla hematoonkologickým onemocněním.

Sbírka odstartovala v říjnu loňského roku a končí nyní. Každoročně lékaři vysloví onkologickou diagnózu u přibližně 400 dětí. Na onkologických odděleních dětských nemocnic tak tráví dlouhé měsíce i roky stovky malých pacientů. Od nevolnosti spojené s léčbou, nemocničního prostředí i samotné nemoci je umějí částečně rozptýlit právě hračky.

Foto: Agátin svět


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353