Festival Benátská noc skončil – za rok opět na shledanou!

Navýsost důstojná oslava 20. narozenin festivalu Benátská noc proběhla tento prodloužený víkend v areálu Vesec v Liberci. Organizátoři se těší opět za rok na shledanou. Skvělou podívanou a výborným zážitkem se stal pro všechny hudby milovné jubilejní 20. ročník festivalu Benátská noc. Velkou a pozitivní změnou bylo i přestěhování festivalu na nové místo – z Malé Skály do areálu Vesec u Liberce.


Prodloužený hudební víkend začínal už ve čtvrtek 26. července slovenským večerem rozehraným na dvou podiích, na který dorazilo úctyhodných devět tisíc diváků. Půvabným místem pod Ještědem se rozlila výborná nálada a všichni si více méně známé hity užívali. Však také měli možnost vidět to nejlepší od sousedů – Tublatanku, No Name, Petera Nagyho nebo Horkýže Slíže.
Pátek byl dnem, na který se pořadatelé připravovali pravděpodobně nejdéle, čekalo se vystoupení Bryana Adamse. Museli nechat dovézt obří obrazovku z Německa, kuchyň s kompletním vybavením pro jeho osobního kuchaře, podium pro vystoupení se stavělo s denním předstihem…. Nakonec však všechny přítomné (19.000 návštěvníků) příjemně překvapil milým vystupováním a naprosto žádnými hvězdnými manýry. Diváci si přišli na své i během vystoupení Emira Kusturici, Jarka Nohavici, MIG 21 či Support Lesbiens a dalších.
Během sobotního programu (s nejvyšším počtem diváků – 24.000), vystoupily skupiny Chinaski, Eddie Stoilow, Anna K. Večer vygradoval vystoupením Kabátů a následným koncertem Sunrise Avenue zakončený impozantním ohňostrojem.
Pro poslední den narozeninových oslav – neděli 29. července – bylo připraveno vystoupení Dana Landy, který dosud nikdy nevystoupil v rámci festivalu. Jen pro Benátskou noc učinil jedinou výjimku. Obří publikum (19.500 diváků) si jeho skladby zpívalo spolu s ním od první noty.
A jak hodnotí letošní ročník jeho ředitel Pavel Mikez? „Určitě velmi pozitivně! Jsem rád, že jsme udělali tak zásadní krok a přestěhovali festival Benátská noc do areálu Vesec. Pokud bychom zůstali na Malé Skále, letos kvůli počasí ani nemusel 20. ročník proběhnout, opakoval by se loňský scénář s obrovskou záplavou vody. Mohli jsme tak nabídnout divákům více vystoupení v krásném prostředí a lépe zajištěném zázemí. Určitě ocenili větší komfort zpevněných cest a velmi dobré odvodnění většiny areálu. Počasí si s námi letos opět hrálo, ale na kvalitu areálu, až na jedno místo, to nemělo žádný vliv. Věřím, že jsme si udrželi stálé a pravidelné návštěvníky a že se nám podařilo oslovit i další, kteří příští rok zase znovu přijedou. Už teď se na ně těšíme a začínáme si pomalu plánovat, jaké účinkující oslovíme. Z letošních menších zádrhelů se poučíme, většina z nich se ani dopředu odhadnout nedala.“

Foto: Benátská noc


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353