Bartoška, Macháček, Mádl a spol. vyšlapali půl milionu

Návštěvníci festivalu spolu s jeho prezidentem Jiřím Bartoškou, herci Aňou Geislerovou, Jiřím Macháčkem a dalšími šlápli na Mlýnské kolonádě v Karlových Varech už podeváté do pedálů Oranžového kola Nadace ČEZ. Na rotopedu se ale zapotili i herec Jiří Mádl a reprezentantka v běhu na lyžích Petra Nováková, tedy ambasadoři charitativních organizací Linka bezpečí a Nadace policistů a hasičů, pro něž lidé za důrazného doprovodu kapely Čechomor dohromady vyšlapali 489 702 korun.


Speciálně upravené rotopedy se nezastavily ani na chvíli. Největší zájem fotografů i veřejnosti poutalo finálové šlapání generálního ředitele ČEZ, a.s. a předsedy správní rady Nadace ČEZ Daniela Beneše, a prezidenta Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech Jiřího Bartošky. Na kola ale usedly i desítky festivalových hvězd, například herci Aňa Geislerová, Jitka Schneiderová, Jiří Macháček, režisér David Ondříček, grafik Aleš Najbrt a další.
Za hudebního doprovodu kapely Čechomor se do pedálů Oranžového kola opřeli i patroni podpořených charitativních organizací – Linky bezpečí a Nadace policistů a hasičů. Herec Jiří Mádl a olympionička Petra Nováková si pak převzali šeky na vyšlapané částky z rukou ředitelky Nadace ČEZ Michaely Žemličkové. „Je skvělé vidět, že lidé nejsou lhostejní k potřebným, protože zájem o šlapání byl obrovský jak mezi veřejností, tak u festivalových hvězd,“ uvedla Michaela Žemličková.


Linka Bezpečí poskytuje služby krizové intervence dětem v České republice již dvacet let a za tuto dobu přijala téměř 10 milionů hovorů. Linka je dostupná dětem a dospívajícím na čísle 116 111, je bezplatná, a funguje čtyřiadvacet hodin denně po celý rok. Je to unikátní a nezastupitelná služba, na kterou se se denně dovolá kolem 650 dětí v tíživých či krizových situacích, přičemž poptávka je troj až čtyřnásobná, ale z důvodu omezených financí ji nelze uspokojit. Linka je zcela anonymní a vedle telefonické pomoci poskytuje i e-mailovou a chatovou poradnu. „Výtěžek z Oranžového kola v hodnotě 239 434 korun využijeme na kapacitní zajištění provozu odborné služby, aby se co nejvíce dětem dostalo pomoci a jejich příběhy mohly mít šťastný konec,“ řekl Richard Schinko, ředitel Linky bezpečí.
Nadace policistů a hasičů Nadace pečuje a pomáhá zlepšovat životní podmínky dětem policistů a hasičů, kteří zemřeli při výkonu povolání. Stará se také o bývalé policisty a hasiče těžce tělesně postižené následkem zranění utrpěného v přímé souvislosti s výkonem služby. Na Oranžovém kole pro něj návštěvníci filmového festivalu vyšlapali částku 250 268 korun. „Peníze využijeme na úhradu léčebných a rehabilitačních pobytů tělesně postižených policistů a hasičů, kteří se zranili při výkonu svého povolání,“ vysvětlil Vladimír Šutera, ředitel nadace.

Foto: Nadace ČEZ


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353