Zavzpomínejte s námi na Liz Taylorovou

Večerní vysílání České televize na programu ČT2 bude v sobotu 26. března patřit fenomenální americké herečce Elizabeth Taylorové, která tento týden zemřela. Od 20 hodin mění ČT2 svůj program a zařazuje do vysílání detektivní příběh slečny Marplové Rozbité zrcadlo (1980), po němž bude od 21.40 hodin následovat dokumentární snímek Elizabeth Taylorová zblízka. Původně plánované Slavnosti Emmy Destinové odvysílá Dvojka v nejbližším možném termínu.


Rozbité zrcadlo
Poklidnou hladinu života malého anglického městečka rozvíří příjezd amerických filmařů. Hodlají zde natočit film, v němž se má o comeback pokusit slavná hollywoodská hvězda Marina Greggová v podání Elizabeth Taylorové. Na slavnosti, kterou filmaři uspořádají pro všechny místní obyvatele, však záhadně zemře jedna z místních žen. Úmrtí policie označí za vraždu. Vypadá to jako vražda bez motivu, nicméně záhada se stane živnou půdou pro ostrovtip slečny Marplové v podání Angely Lansburyové (známé také ze seriálu To je vražda, napsala), která bystře skládá jednotlivé kamínky do mozaiky tragického příběhu. Hrají Angela Lansbury, Geraldine Chaplin, Tony Curtis, Edward Fox, Rock Hudson, Kim Novak, Elizabeth Taylor, Richard Pearson, Anthony Steel, Dinah Sheridan, Pierce Brosnan, režie Guy Hamilton.

Elizabeth Taylorová zblízka
Dokumentární portrét představuje slavnou herečku prostřednictvím jejích nejbližších. Liz je v něm představena jako žena s hlubokým sociálním a lidským cítěním, upřímně ochotná pomoci v nouzi.

Foto: Česká televize