Zadlužený primář má nůž na krku

Zdá se, že primáři Kodymovi nestačí adrenalin na operačním sále, a tak si touhu po dalším dobrodružství kompenzoval sázkami. Kvůli tomu se neuvěřitelně zadlužil, a navíc u nesprávného člověka. V obavách o svůj život se tak ocitá v situaci, ze které téměř není úniku, a jde až za hranice etiky a legálnosti. Nůž na krk dostal nejen od svého věřitele Havleny, ale i od doktorky Růžičkové. Podaří se Petru Konášovi coby Filipu Kodymovi ustát nebezpečnou situaci a zůstane dál primářem na rubavském urgentu?

1800315MK_9244

Petr Konáš alias primář Filip Kodym nemohl klesnout hlouběji. Kvůli velkým dluhům u podnikatele Havleny se neostýchal vzít úplatek od Filipa Hořejšího, jehož syn Patrik řídil pod vlivem drog. Na nelegální počínání primáře přišla doktorka Růžičková, která to nechce nechat jen tak. „Chtěla bych vědět, proč jsi do zprávy pro policajty napsal, že byl ten kluk čistej, když byl úplně, ale úplně sjetej?“ Ptá se doktorka Růžičková primáře přímo. Ten se ale jejímu nařčení brání, a zároveň se ji snaží uplatit stáží v Americe. „Co je na tom tak nepochopitelnýho, je to mladej kluk, celej život má před sebou, přece mu ho nezničíme,“ omlouvá své jednání a pořád doufá, že mladou kolegyni něčím uplatí.

170627MK_4443.JPG

Kromě toho, že se primář musí vypořádat se Sašou Růžičkovou, přichází za ním Havlena a dává mu nůž na krk – do večera má sehnat téměř půl milionu korun. Výmluvy primáře ho nezajímají, ve výhružkách přitvrzuje. „Dneska večer za tebou pošlu Rudu, a jestli mu ty peníze nedáš, tak ti zmaluje ksicht tak, že tě ani tady nedaj dohromady.“

170627MK_4434.JPG

Podaří se Petru Konášovi coby primáři Kodymovi vyjít ze zapeklité situace se ctí a bez újmy na zdraví? Sledujte Modrý kód každé pondělí a středu vždy ve 20.15 hodin na Primě.

Foto: TV Prima