Zachraňte televizní stanici ČT :D, zapojte se do velké prázdninové hry

Duhový svět se zpomaluje a děti tomu mohou zabránit, když se zapojí do hry České televize »Probuď Déčko«. Letní celorepubliková prázdninová hra pro celou rodinu trvá do 31. srpna a žďárské Muzeum nové generace u ní nemůže chybět.

Probuď déčko

„Ve světě se objevují poruchy a mohl by se zastavit. O tento svět pečují údržbáři Špunti a ví, že je k záchraně potřeba klíč. Proto požádali o pomoc inženýra Vrtulku. Ten ale zapomněl, kam pětibarevný klíč dal. Děti mu pomáhají klíč najít tím, že navštíví alespoň tři z míst, která se do hry zapojila. A my jednu takovou indicii ukrýváme v Muzeu nové generace,“ popisuje zjednodušeně hru Lucie Herberová, marketingová ředitelka Zámku ve Žďáru nad Sázavou.

Vyhrajte třeba koloběžku

Vydejte se na výlet, navštivte tři kulturní nebo historické památky a města a získejte tajné kódy. „Více než sto sedmdesát míst v České republice se do hry zapojilo, jedním z nich je naše muzeum. U pokladny najdete značku, na kterou přiložíte ruku a dostanete na vyžádání leták s potřebným heslem. Těšíme se na všechny návštěvníky a přejeme jim, aby získali jednou z hodnotných výher – koloběžky, stolní hry a další,“ říká Herberová.

Mapu míst, kam se vydat a další podrobnosti se dozvíte na: www.probuddecko.cz

 

Foto: Česká televize