Wipeout Souboj národů se blíží!

Diváci televize Nova se můžou těšit na adrenalinem nadupané léto! S českými a slovenskými celebritami se vydáme do Buenos Aires, kde nás čeká pořádná dávka napětí a zábavy. Televize Nova uvede premiéru světově úspěšné gameshow Wipeout Souboj národů! Diváci uvidí neuvěřitelné pády, absolutní vypětí fyzických sil, dramatické situace, ale i svůdná těla českých a slovenských celebrit, například Báry Munzarové, Martina Trnavského, Ondřeje Brzobohatého, Nikol Moravcové, Tomáše Krause, Jany Sovákové, Tomáše Skuhravého nebo Davida Krause.


O prázdninách se rozjede na obrazovkách televize Nova světově úspěšná gameshow Wipeout Souboj národů. Show, v níž nastoupí proti sobě čtyři týmy z různých zemí Evropy, prokáže fyzickou sílu, obratnost a výdrž devíti českých a devíti slovenských VIP hráčů. Podívaná, nabitá napnutými svaly, výpady a ohromujícími akcemi, diváky určitě nezklame. Tady jde skutečně o přežití!
V každé epizodě uvidíme několik soutěžních disciplín, například opičí dráhu, šlapací mlýn, krále hory apod. Na závěr dílu pak soutěžící musí projít nejtěžší zkouškou – Wipeout Zónou! Je to nejnáročnější trať, kterou kdy tvůrci vůbec vymysleli, a je sestavena tak, aby prověřila schopnosti těch nejlepších z nejlepších. Přes třináct metrů vysoká skluzavka, valící se barely, odstředivá rotující plošina a obrovská trampolína jsou zárukou nejnáročnějšího finálového kola, které vysaje ze soutěžících poslední zbytky energie.


„Do čeho jdu, to jsem zjistila až po nějaké době, když jsem viděla záběry ze soutěže. Stejně by mě to neodradilo. Stává se mi celkem často, že se do něčeho odvážně, optimisticky, zbrkle vrhnu, a pak se divím, zdánlivě poučím a lížu si rány,“ říká herečka ze seriálu Ulice Jana Sováková.
„Nejtěžší pro mě byly okamžiky, kdy mi došlo, že se můžu nepěkně zranit,“ popisuje další z týmu Martin Trnavský.
„Jedním z okamžiků, na které nikdy nezapomenu, bylo zdolání noční disciplíny, kdy jsem s teplotou a chřipkou asi podesáté spadla do mrazivé vody, vyrazila si dech, těžce narazila hlavou do překážky a musela vše absolvovat znovu a dojít do cíle,“ vzpomíná modelka Barbora Kolářová.
„Účast v soutěži Wipeout mi ukázala, že nejsem žádné ořezávátko, a dokázala ze mě dostat maximum. Naopak mi vzala pár kilo, které jsem díky šťavnatým argentinským steakům zase nabrala,“ říká modelka a herečka Nikol Moravcová.


„Natáčení v Argentině bylo velmi náročné. Spolupracovali jsme s kombinovaným zahraničním štábem – ruským, holandským i argentinským. Naštěstí jsme měli po ruce tlumočníky, takže jsme to zvládli. Po organizační stránce bylo vše dobře připravené,“ vysvětluje režisér gameshow Pepe Majeský.


Nejúspěšnější televizní formát Formát Wipeout vznikl v roce 2008 v USA a vůbec poprvé jej uvedla americká televize ABC. Po obrovském úspěchu se rozšířil do celého světa a byl prodán již 22 zemím včetně takových destinací, jako je Německo, Španělsko, Nizozemí nebo státy středního východu. Podle magazínu TV Week se stal v roce 2009 třetí nejpopulárnější televizní show na světě!
Na začátku každé epizody pořadu Wipeout Souboj národů startují jednotlivé týmy s čistým štítem a mají šanci vyhrát některou z medailí. Každá epizoda je novým bojem o vítězství a jeho chuť zakusí i československý tým. Hlavní cenou je superpohár Wipeout Cup, který získá nejlepší tým ve Velkém finále.

Každé epizody gameshow Wipeout Souboj národů se zúčastní čtyři týmy, reprezentující pět evropských zemí.
1. tým: Bělorusko
2. tým: Česká republika a Slovensko
3. tým: Polsko
4. tým: Ukrajina

Barvy českého a slovenského národa budou reprezentovat
1. Bára Munzarová – herečka
2. Martin Trnavský – herec
3. Ondřej Brzobohatý – moderátor
4. Nikol Moravcová – herečka
5. Jana Sováková – herečka
6. Tomáš Skuhravý – fotbalista
7. Tomáš Kraus – moderátor
8. Bára Kolářová – Miss
9. David Kraus – fotograf
10. Romana Šramlová – Miss
11. Maroš Kramár – herec
12. Patrik Švajda – moderátor
13. Lenka Šoóšová – moderátorka
14. Filip Tůma – herec
15. Fero Mikloško – návrhář
16. Jana Mináriková – playmate
17. Tomáš Bezdeda – zpěvák
18. Peter Varinský – moderátor

Každý tým má vlastního traťového reportéra (moderátora), za Česko a Slovensko jsou to Libor Bouček a Janka Hospodárová. Režie pořadu Wipeout se ujal Pepe Majeský.

Foto: TV Nova