Tři kultovní dokumentární série na Prima Zoom

Hned začátkem roku přináší Prima Zoom tři kultovní dokumentární premiérové série. Ze tří divácky nejoblíbenějších oblastí – historie, přírody a záhad – nabízí zajímavou podívanou ve zbrusu nových seriálech, které měly světovou premiéru v loňském roce. Hitler a Vetřelci dávnověku nepřestávají fascinovat dodnes a Sir David Attenborough, který se letos dožívá neuvěřitelných 93 let, nám představí pět oblíbených zvířecích dynastií. Prima Zoom vám přináší samé dokumentární televizní hity.

39593361_9-WernherVonBraun

Premiérové seriálové hity nabízí Prima Zoom:

Od 3. 1. 20.00 – Hitlerova kronika

Od 4. 1. 22.00 – Vetřelci dávnověku IX

Od 5. 1. 20.00 – David Attenborough: Zvířecí dynastie

02_WER_WAR_HITLER jpg

Hitlerova kronika (13 dílů, opakování neděle ve 14 h.)

To jste ještě neviděli! Seriál Hitlerova kronika zachycuje každodenní život v Evropě mezi lety 1889 a 1945. Mnoho z těchto působivých záběrů se objevuje na televizní obrazovce poprvé v barvě. Hitlerova kronika je v dnešní době mnohem aktuálnější než většina jiných portrétů a biografií nechvalně proslulého diktátora a vůdce nacistické říše. Vychází z dosud nejrozsáhlejší sbírky archivních materiálů, včetně historických záznamů z ještě nepublikovaných zdrojů. Předkládá Hitlerův život do nejmenších detailů na pozadí a v kontextu společenského dění první poloviny 20. století. To vše doplňuje moderní výklad dnešních historiků. Přesvědčte se na vlastní oči o tom, že snaha ovlivnit politické vnímání světa a narušit demokracii omíláním populistických řečí, falešných zpráv i naprostých lží není nic nového. Sledovat, jak se znovu historie opakuje, je znepokojivý, a přesto zajímavý zážitek.

10_-_Evolution_of_Man

Vetřelci dávnověku IX (16 dílů, reprízy v pondělí od 14 h.)

Podle některých badatelů dokazují staré legendy, záznamy z kronik a archeologické nálezy, že na naší planetě mnohokrát v minulosti přistáli mimozemšťané. Jsou tyto důkazy přesvědčivé? Byli mimozemšťané předobrazem bohů? Slavný americký kontroverzní dokumentární seriál přichází s další řadou v 16 nových epizodách. V průběhu zaznamenané minulosti nacházeli archeologové nové stavby, rytiny a texty, které zpochybňovaly ustálenou představu o naší minulosti. Ruiny staré tisíce let odhalují stavební schopnosti, které překračují i dnešní moderní možnosti. Pradávné kamenné výtvory zobrazující postavy připomínající kosmonauty a tajemné monolity ukazující na nebeská tělesa, nacházíme v krajinách na všech kontinentech. Ve své knize Vzpomínky na budoucnost, naznačil Erich von Däniken, že tyto důkazy ukazují na jedinou pravdu. V dávné minulosti navštívili naši zemi mimozemšťané a změnili běh našich dějin. Tato koncepce se nazývá Teorie dávnověkých astronautů a dnes ji považují za skutečnost doslova miliony lidí na celém světě. Díky moderním technologiím nacházíme věci, o kterých jsme dřív neměli ani tušení.

Dynasties_EP_01_002

David Attenborough: Zvířecí dynastie (5 dílů + speciální díl – making of, opakování v úterý od 16 h.)

Sir David Attenborough se vrací s novým fascinujícím přírodovědným seriálem. Sledujte skutečné příběhy pěti nejslavnějších, a přesto nejohroženějších zvířat světa: tučňáků, šimpanzů, lvů, tygrů a psů hyenovitých. Každá z těchto zvířecích dynastií hrdinně a s obrovským nasazením bojuje o život nejen proti svým soupeřům, ale i proti samotným silám přírody. V sázce je všechno: budoucí přežití jejich vlastního druhu. Navíc vás čeká bonusový díl o zákulisí tohoto náročného natáčení.

Foto: TV Prima