Tomio Okamura: Jsem jediný šikmooký Moravák na světě

Moderátor Jan Kraus přivítal ve své televizní show Tomia Okamuru, kterého jsou už několik měsíců plné noviny a média. „Jak byste se představil, kdyby vás někdo neznal?“ vyzval ho moderátor. „Jediný šikmooký Moravák na světě,“ řekl Okamura.


Moderátora zajímalo, jestli ho v souvislosti s řečmi o jeho kandidatuře na prezidenta napadlo, co by tomu řekli ve světě, že český prezident je šikmooký. „To by si říkali, jestli to Česko není někde u Japonska,“ podotkl moderátor. Tomio nadhodil, že lidi, jako je Jan Kraus a on, by se měli zrovna v této době více angažovat než jindy… „Proč bychom se táhli na Hrad, když jsme tady spolu a je nám dobře,“ odpověděl moderátor. „Chtěl byste kandidovat?“ zeptal se přímo moderátor. „Vážně uvažuju o kandidatuře do Senátu… Teď bychom měli zvednout zadky a jít někam kandidovat,“ prozradil Okamura. „Z těch postkomunistickejch národů nikdo moc zadky nezvedá,“ oponoval mu moderátor. A rozvinul debatu na téma, že by prezident měl mít podle něj více pravomocí a zastávat se třeba obyčejných lidí. „Třeba bych řekl k té kauze s řidičem Smetanou, že to je nespravedlivé,“ řekl Okamura. „Taky by bylo potřeba začít řešit korupci,“ přemýšlel Okamura a dodal, že by bylo třeba, aby se stále mluvilo o těch lidech, kteří tu kradou. „Myslím, že není krize ekonomická, ale morální.“


Moderátora Krause zajímalo, jestli v Japonsku jsou jiné ženy než tady. „Všichni se mě ptají, jestli ženy v Japonsku jsou stále takové, že sundávají mužům boty a ponožky, když přijdou z práce. Ale já jsem si dělal průzkum a zjistil jsem, že to dělají jen Japonky starší 65 let,“ řekl Okamura. Prozradil, že ho štve, když si lidé v cizině nespojí, že například Dvořák nebo Mucha jsou Češi. „Vidím třeba na Japoncích, jak je důležité být hrdí na to, že jsou Japonci. Kdyby takoví byli Češi, možná by pak byli schopni zatočit i s politiky,“ řekl Okamura. „Co byste udělal jako předseda vlády s těmi politiky?“ zajímal se moderátor. „Zastavil bych rozkrádání,“ odpověděl Tomio. „Jakou máte prognózu?“ zajímal se moderátor. „Nevím, ale lidi jsou nespokojení, a já jsem rád za každý hlas, který to říká nahlas,“ řekl Okamura.
Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání: česko-japonský podnikatel Tomio Okamura, herečka Veronika Kubařová a MissCake Markéta Krajčovičová. Co by udělal prezident Tomio? Proč jsou režiséři zajímaví pro mladé herečky? Z čeho má Jan Kraus oči? Premiéru dalšího dílu druhé série Show Jana Krause uvidíte v pátek 11. května ve 22.05 hodin na Prima family.

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353