To dáš! aneb Jak oblafnout profíky po čtyřech týdnech

Snad každý zná příběh z Pygmalionu a muzikálu My Fair Lady. Dva úctyhodní pánové se vsadí, že jeden z nich dokáže z prosté květinářky Lízy Doolittlové udělat někoho úplně jiného. Mentoři z docu-reality To dáš! dostanou od produkce stejné, a možná dokonce ještě o něco těžší zadání. Mají totiž na proměnu svých svěřenců jen 28 dní, a navíc každý z nich je předem pečlivě vybrán tak, aby mu nová »role« byla opravdu velmi vzdálená. Setkáme se tak s přerodem nezávislé a nezaměstnané rockerky v moderátorku prestižního komerčního rádia, stydlivého kluka z vesnice v módního fotografa nebo bývalého vojáka z povolání v tanečnici v travesty show.


Paradoxy a protiklady jsou jedna věc, ale za podívání stojí také samotný proces tvorby nové individuality. Krom dovedností a znalostí, které musejí účastníci vstřebat, je také nutné, aby prošli změnou vlastní osobnosti. Prostě se musejí naučit i jinak myslet. A pochopitelně také musejí jinak vypadat. I to s sebou nese nové povolání, které musejí zvládnout natolik, aby při finální zkoušce nejen neudělali ostudu sobě, ale ani svým mentorům. Pokud se jim testem podaří úspěšně projít, nebudou jim sice odměnou peníze ani jiná cena, ale zato si odnesou velkou životní zkušenost. A možná i nového koníčka – nebo dokonce tip na to, kterým směrem se vydat ve svém profesním životě. Během osmadvaceti dní totiž projdou školením a seznámením s prostředím, o kterém jiní lidé marně sní celý život.

Nová povolání
Moderátorka v komerčním rádiu
Cvičitel psů (dog dancing)
Tanečnice
Sommeliér (na snímku před a po proměně)
Módní fotograf
Tanečnice travesty show

Vysílání: čtvrtek; od 17. listopadu; 21.20 hodin na Primě

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353