Svět příběhů a fantazie České televize v pražských Arkádách

Česká televize zve na atraktivní výstavu kostýmů, dekorací a rekvizit od 22. června do 3. července v přízemí pankráckého Obchodního centra Arkády v Praze 4.


Návštěvníci si prohlédnou dekorace vytvořené z kulis, kostýmů a rekvizit na populární televizní témata: zbrojíři a dobové zbraně (dělo, halapartny, brnění, zbraně aj.), kancelář ze seriálu Četnické humoresky, královská komnata (trůn, kostýmy královny, dvorní dámy a mušketýra aj.), pohádkové a seriálové kostýmy (přehlídka šatů a doplňků z pohádek, např. Láska rohatá či Tři životy). Součástí expozice budou kupříkladu dobové kostýmy, v nichž hráli Tomáš Töpfer a Alena Antalová (Četnické humoresky), Hana Maciuchová a Marta Vančurová (Tři mušketýři) nebo Veronika Freimanová (O království z nudlí a štěstí bez konce). Výstavu doplní televizní obrazovky s projekcemi pořadů.
Ve Světě příběhů a fantazie České televize proběhnou autogramiády, rozhovory a setkání s osobnostmi známými z obrazovky České televize, soutěže o ceny pro děti i dospělé, to vše za účasti oživlých postaviček Boba a Bobka, Křemílka a Vochomůrky, Večerníčka a Maxipsa Fíka. Děti mohou využít Dětský koutek s posezením i kobercem na hraní, minikino a LCD televizor s projekcemi večerníčků, pohádek a filmů. Dospělí si ve stánku Edice ČT určitě vyberou ze široké nabídky poutavých knižních titulů, DVD a CD.

Program doprovodných akcí
Středa 22. června 2011
15:00 | Slavnostní zahájení výstavy
13. komnata slaví jubileum – autogramiáda k 5. výročí pořadu
Účinkují: Iveta Toušlová, Alena Müllerová, Kamila Moučková, Eva Hrušková, Alena Derzsiová a Petr Novotný. Moderuje: Václav Žmolík.

Čtvrtek 23. června 2011
15:00 | Krysáci – autogramiáda k oblíbenému večerníčku i knížce se soutěží
Účinkují: Jiří Žáček, Ivan Mraček, Lukáš Záhoř, krysáci Hubert a Hodan,
potkan Eda a sádrový trpaslík Ludvík. Moderuje: Jiří Chalupa.

Úterý 28. června 2011
15:00 | Žížaláci – autogramiáda k oblíbenému večerníčku i knížce,
soutěž v modelování Žížaláků
Účinkují: Jaromír Gál, Miloš Zvěřina alias Večerníček a Žížaláci.
Moderuje: Jiří Chalupa.

Středa 29. června 2011
15:00 | Pandurango a Vivaldianno aneb Jeden svět a jedna hudba – představení multižánrových hudebních projektů
Účinkují: Jaroslav Svěcený a Michal Dvořák.

V průběhu výstavy soutěže pro děti o zajímavé ceny!

Foto: Česká televize, arkady-pankrac.cz