Svátková jako zelená vdova pošle Rodena do kriminálu!

Čtvrtý díl seriálu Polda představí herečku Vlastinu Svátkovou jako vypočítavou paničku. Když jde do tuhého, s ledovým klidem práskne Poldovi svého manžela. Toho nehraje nikdo jiný než Marian Roden.

polda-5
„Ve finále ho udám, pomůžu jim odhalit ten zločin,“ prozradila herečka. V roli povrchní mrchy to prý nebylo vůbec nic těžkého, udat svého muže. „To nebyla nijak silná žena, která by stála morálně za svým mužem, ona je povrchní, zhýčkaná luxusem a penězi, taková zelená vdova, která čeká na svého úspěšného manžela. Razí si svoje koníčky a v momentě, kdy zatušila, že manžel půjde tak či tak do vězení, tak chtěla to nejlepší pro sebe,“ řekla Svátková.

polda-13
Proč ale měla se svou rolí problém? „Upřímně, já už jsem pak tu roli ani nechtěla hrát, protože už jsem pár takových povah hrála a nic moc mi nedávají, tak jsem si řekla, že tohle už je snad moje poslední takováhle role,“ řekla Svátková.
Natáčení si užívala právě díky svým hereckým kolegům. „S Davidem Matáskem jsme byli milenci v seriálu Přešlapy a s Marianem Rodenem manželé ve filmu Gangster.KA, takže oba herecké kolegy znám a hrát s nimi je moc fajn,“ řekla Svátková.
Diváci ale nakonec přijdou o pohled na její výstavní tělo. Původně totiž ve scénáři byla scéna, kde se musela vysvléknout do plavek a hrát v bazénu. Jenže nakonec kvůli špatnému počasí při natáčení scéna v seriálu není.
„Jsem byla překvapená, že se po mně chce, abych vlezla do studeného bazénu, už se mi nechtělo svlíkat na kameru. Tam plavali kapříci, rybičky v jezírku a vedle byl krásný, nádherný bazén, kde byla ledová voda. Nakonec to bylo mému tělu prospěšné, ale šlo o to, že jsem se zařekla, že už nebudu brát role, kde se odhaluju nebo kde jsem za tu jenom krásnou. Myslím, že tímhle seriálem jsem tyto role ukončila,“ řekla Svátková. Čtvrtý díl Poldy uvidíte už dnes, v neděli 13. listopadu, ve 20.15 hodin na Primě.

Foto: TV Prima