Sto let, pět olympijských medailí, osm Českých lvů. Podívejte se na film Zátopek

Legendární Emil a Dana Zátopkovi by se 19. září oba dožili jubilejních, stých narozenin. Při té příležitosti Voyo nabídne nejlepší snímek loňského roku, životopisné drama Zátopek. Film Davida Ondříčka byl nominován celkem ve třinácti kategoriích Českého lva a osm jich proměnil v křišťálovou sošku. Kromě té hlavní ovládl i kategorie nejlepší režie, herec v hlavní roli, kamera, střih, zvuk, scénografie a masky. A snímek zabodoval i mezi návštěvníky 55. Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, odkud si odvezl Diváckou cenu deníku Právo. Představitel titulní role Václav Neužil navíc získal Cenu české filmové kritiky. Zátopek je ke zhlédnutí od pondělí, 19. září, na Voyo.

„Naší strategií je nabízet divákům na Voyo – vedle pestré škály prémiových zahraničních snímků, seriálu a reality show – to nejlepší z tuzemské audiovizuální tvorby,“ říká ředitelka programu TV Nova a Voyo Silvia Majeská a pokračuje: „Jsme velmi rádi, že kolekci filmových hitů producenta a režiséra Davida Ondříčka, které jsou na Voyo aktuálně ke zhlédnutí, nyní doplní i jeho zatím poslední filmový počin a zároveň nejlepší film loňského roku Zátopek. A zvláště nás těší, že se David Ondříček hned po fenomenálním úspěchu filmu Zátopek pustil do práce na minisérii Král Šumavy: Fantom temného kraje, která vznikla pod značkou Voyo Originál. Divákům ji nabídneme už letos na podzim.“

Výpravný životopisný film Zátopek, který se v těchto dnech vydává na distribuční cestu do zahraničních kinosálů, je na Voyo od pondělí, 19. září. Ode dne, na nějž připadá jubilejní sté výročí narození manželů Zátopkových. Snímek tak doplní další čtyři filmy Davida Ondříčka, jež jsou aktuálně na Voyo ke zhlédnutí – generační snímek Samotáři, kultovní komedie Jedna ruka netleská a Grandhotel nebo jedenácti Českými lvy ověnčený thriller Ve stínu s Ivanem Trojanem. Na podzim se předplatitelé Voyo mohou těšit na režisérovu nejčerstvější novinku – výpravnou třídílnou minisérii Král Šumavy: Fantom temného kraje o nepolapitelném převaděči šumavského pohraničí Josefu Hasilovi. První díl minisérie se vůbec poprvé představí divákům v hlavní soutěži na festivalu Serial Killer v Brně v pátek, 23. září ve 20 hodin v brněnském kině Scala a následně na festivalu Finále Plzeň v Měšťanské besedě ve středu 28. září v 17 hodin.

Zátopek

Australský rekordman Ron Clarke přijíždí v pohnutém roce 1968 do Prahy za legendárním běžcem Emilem Zátopkem, jehož bezmezně obdivuje. V rozhovorech Rona s Emilem se děj filmu retrospektivně vrací do stěžejních momentů atletova sportovního i soukromého života a spojuje se v komplexní portrét muže, jenž neztrácí tempo ani poté, co jeho poslední závod skončí a jenž dokáže bojovat nejen na atletickém oválu. Film vypráví o nezlomné síle vůle, která dodnes inspiruje tisíce sportovců po celém světě. A také o jedinečném vztahu dvou lidí – Emila a Dany Zátopkových, kteří navzdory všem překážkám spolu strávili celý život.

 

Foto: TV Nova

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353