Show Jana Krause – Jan Vondráček, Zuzana Belohorcová a Lucie Sára Závodná

Herec Jan Vondráček, žena v domácnosti Zuzana Belohorcová a spisovatelka Lucie Sára Závodná se představí v Show Jana Krause. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 1. března ve 21.35 hodin na Primě.

Jan Vondráček – herec a nový hlas pražské městské hromadné dopravy. „Pocit, že hlášky i názvy budou lidé slýchat dvacet let, ve mně vyvolal velkou zodpovědnost,“ říká herec Jan Vondráček, jehož hlas nově zaznívá v pražských tramvajích a autobusech. Vítěz ankety (hlasovalo pro něj přes 120 tisíc lidí) uspořádané Dopravním podnikem hl. m. Prahy přiznává, že nejtěžší bylo najít a udržet balanc. „Ráno v prázdné tramvaji můj hlas nemůže řvát lidem do uší. Musí celou dobu držet jednu barvu a charakteristiku. A působit jako zpěv ptáků nebo šumění moře.“ Objevit tu správnou míru i formu pro něj ale nebylo zase tak složité, jak by se mohlo zdát – pomohly mu zkušenosti z dabingu, načítání audioknih a samozřejmě z divadla. Hraje také v seriálu Zákony vlka, který můžete vidět na prima+. Více než čtvrt století je členem Divadla v Dlouhé, kde září nejenom jako herec, ale i coby muzikant. S přehledem zvládá hru na kytaru, housle, basu nebo mandolínu a často skládá hudbu k inscenacím. Spokojený je i ve svém soukromí – má dva syny, staršího Kryštofa, který z něj nedávno udělal dědečka, a pak mladšího Vojtěcha, jenž kráčí v jeho stopách.

Zuzana Belohorcová – bývalá slovenská playmate a krátce i moderátorka erotického Peříčka TV Nova, dnes žena v domácnosti a podnikatelka v realitách.

Lucie Sára Závodná – spisovatelka a pedagožka, účastnice česko-norského výzkumu hledajícího odpověď na otázku, jak lépe učit dnešní středoškoláky a vysokoškoláky. „S kolegy jsme si všimli, že nám teď v lavicích sedí úplně jiní lidé než dřív. A tak jsme si řekli, že by bylo dobré to prozkoumat,“ vysvětluje pedagožka z Fakulty managementu VŠE, která současnou generaci studentů označuje jako Generaci Z nebo také Snowflakes čili sněhové vločky. „Každá vločka, když se na ni podíváme, je jedinečná. Je svoje a křehká. A přesně takoví jsou dnešní mladí – citliví až přecitlivělí. Méně odolní vůči urážkám a plačtiví. Žijí s telefonem v ruce a informace čerpají především z online prostředí, videí a podcastů. Knihy otevírají jen neradi.“ Jak by k nim tedy učitelé měli přistupovat? „Na místě je pedagogika laskavosti, kdy učitel vyjde vstříc sněhové vločce, která řeší nějaký svůj problém a nestihne odevzdat seminárku. Nemůžeme být jen přísní, ale je potřeba občas být i člověk.“

 

Foto: TV Prima