Show Jana Krause – Juraj Jakubisko, Marta Töpferová a Pavlína Jágrová

Režisér Juraj Jakubisko, zpěvačka Marta Töpferová a blogerka Pavlína Jágrová se představí v další Show Jana Krause. Premiéru dalšího dílu třetí série Show Jana Krause uvidíte v pátek 24. května od 22.20 hodin na Prima family.


Juraj Jakubisko – významný režisér, scenárista a kameraman, kterému se přezdívá Fellini východu. Slaví životní jubileum (75) a vydává autobiografickou knihu Živé stříbro, kterou věnoval lékařům, kteří mu vloni provedli náročnou transplantaci srdce. Slovenský rodák stojí za takovými díly, jakými jsou např. Tisícročná včela; Lepší je být bohatý a zdravý než chudý a nemocný; Nejasná zpráva o konci světa či za zpracováním legendy o čachtické paní Bathory. V současnosti se chystá natočit další film – Slovanskou epopej.
Marta Töpferová – zpěvačka, dcera herce Tomáše Töpfera. Marta žije dlouhodobě v New Yorku, její jméno je ve světových kruzích world music pojmem, vydala společně s kontrabasistou Tomášem Liškou nové album Milokraj, které je inspirované nejen českou a moravskou lidovou hudbou.
Pavlína Jágrová – dvaadvacetiletá dívka kraluje českým módním blogerkám, je studentkou ekonomie a neteří Jaromíra Jágra. Její módní blog navštíví denně kolem 8000 lidí. Nejvyšší návštěvnost ale zaznamenala s 12 000 návštěvníky. Módních blogů jsou u nás tisíce, Pavlína patří do úzké skupiny dívek, které by se svými blogy mohly živit. Vše potřebné se naučila během dvou let. Na začátku byla inspirace kanadskou blogerkou, která se pokusila na blogu vytvořit galerii pouliční módy. „To se mi líbilo, tak jsem si řekla, že zkusím taky vytvořit módní blog,“ říká. Proč patří mezi ty úspěšné? „To nevím. Asi proto, že nosím kousky, které si může každý koupit v obchodě, nenosím kýčovité a výrazné věci a hlavně jsem ke každému pisateli vstřícná, odpovím každému,“ vypráví Pavlína. Práce na blogu jí zabere tak tři hodiny denně a dále musí věnovat čas obchůzkám po obchodech, aby byla v obraze a mohla lidem radit, co se k čemu nosí, kde co sehnat atd. Blog ji přivedl i k zaměření studia: vrhla se na marketing. Byznys si představuje tak, že bude na svém blogu nabízet reklamní prostor. Líbilo by se jí, kdyby se blogem mohla v budoucnu živit. Zatím jí vydělává »jen« pár tisícovek měsíčně.

Foto: TV Prima