Rybí bojovník – Sumec útočí

Jakuba Vágnera není třeba dlouze představovat. Rybaření pro něho není jenom obyčejným koníčkem – bere ho jako životní styl. Tento dobrodruh a ochránce přírody věnuje všechen svůj čas snaze ulovit největší a nejmonstróznější ryby na světě a už se mu podařilo překonat několik rekordů. Díky tomu, že se to všechno rozhodl dělat před kamerou, máme možnost vidět ho v akci při tom, co dokáže nejlépe. Nenechte si ujít poslední díl napínavého seriálu – souboj s obřím sumcem. Jakub Vágner je mezinárodní rybářská a televizní celebrita, která na svých cestách objevuje legendární sladkovodní monstra. Co na svých cestách vyvádí, uvidíte v pátek 3. ledna ve 21 hodin na Prima Zoom.


Jakub Vágner se na závěr vydává na řeku Rhone ve Francii, kde je největší koncentrace Sumce velkého. Na svou misi sebou bere svého kamaráda rybáře Pepu. Sumec v této oblasti napadl už i člověka, proto lov nebude bezpečný.
Nastává noc a Jakub čeká až mu zabere návnada. První noc byla neúspěšná. Druhý den se pokouší změnit techniku vábení. Zkouší zvukové vábení, které pochází z Ruska. Čekání vyplňuje vyprávěním příběhu, kdy Sumec snědl malého psa. Náhle mu zabere návnada a vypadá to na dobrou rybu. Chytá však jen menšího sumce a tak ho pouští na svobodu.


Následuje setkání s místním rybářem, který přidává svůj příběh o napadení sumcem. Další den společně jednoho dvoumetrového chytí, ale Jakubovi je to pořád málo. Další noc na řece a počasí se zhoršuje. Jakub se začíná obávat o vysněný úspěch.


Další zásek a opět vytahuje velkého Sumce, ale pořád to není královský kousek nad sto kilo vážící obr. Po několika dalších pokusech a po šesti dnech se v podvečer konečně usměje štěstí a nastává vysilující souboj dvou velikánů. Tento sumec má již více než dva metry. Jakub je nadšený a velmi šťastný, zůstává s rybou až do svítání, aby pořídil krásné fotografie. Tento říční pán si zaslouží úctu a dostává svobodu.

Foto: TV Prima