Robert Redford a Przemek Kossakowski vás provedou světem

Dva charismatičtí muži vám ukážou svět, jak ho neznáte. Robert Redford vás zavede na Divoký západ a spolu s hereckými kolegy představí jeho nejzajímavější příběhy. Oblíbený polský moderátor Przemek Kossakowski vás zase vezme na klasická turistická místa v Evropě, ale i v Thajsku a ukáže vám je v jiném světle.

TWS_101_LF_0825_0342-RT

Vydejte se za zážitky s Robertem a Przemkem:
Od 14. 2. 20.00 – Divoký západ s Robertem Redfordem
Od 19. 2. 21.10 a 21.40 – Za hranice všednosti

Divoký západ s Robertem Redfordem (8 dílů, úterý od 20.00, opakování pátek od 15.30)
Divoký západ byl brutálním světem kovbojů, indiánů, desperátů a rychlých pistolníků. Země dodnes zůstává zbarvená doruda krví jejich příběhů a legend. Prohnali se tudy všichni od Jesseho Jamese přes Billyho Kida až po Butche Cassidyho a Sundance Kida. Tito muži jako první prožili americký sen a jako první pro něj také zemřeli. A kdo jiný by se tedy měl stát naším průvodcem po Divokém západě než slavný herec a znalec Robert Redford, který si Sundance Kida zahrál ve filmu? Redfordovo nadšení, znalosti a vášeň pro Divoký západ se staly základem všech osmi epizod strhujícího dobrodružného seriálu. A svou troškou přispělo i dalších osm statečných herců: Ed Harris, James Caan, Kris Kristofferson, Mark Harmon, Tom Skerrit, Tom Selleck, Burt Reynolds a Kiefer Sutherland. Západ byl před svým dobytím ovládán krvelačným gangy, které mezi sebou nemilosrdně válčily o území. Bylo to období amerických dějin, jež nemá v dějinách obdoby. Tehdy mohl kdokoli přicválat do neznáma a urvat si pro sebe všechno, co chtěl – za předpokladu, že byl kvůli tomu ochotný bojovat na život a na smrt. Divoký západ se nakonec stal tím, co ve své době definovalo americkou identitu. Ale nešlo to jen tak pro nic za nic. V zemi bez spravedlnosti dlouho vládli ti, co měli sílu a moc. Všechno se točilo kolem nenasytnosti a peněz. To, že měl někdo právo na své straně, ještě nic neznamenalo. Záleželo na jediném: kdo dokáže rychleji tasit kolty a střílet.

TheWestBillyJesse

Za hranice všednosti (12 dílů, vždy dva za sebou, neděle po 21.00, opakování středa po 14.30)
Zjistěte, jak je možné dívat se na dobře známá místa v úplně jiném světle. Navštivte Berlín, pochutnejte si v restauraci, kde servírují jenom ohromně velké porce jídla, a ubytujte se v hotelovém pokoji s rakví místo postele. Jestli už jste viděli Eiffelovu věž v Paříži, je načase, abyste navštívili zákulisí slavného kabaretu Moulin Rouge a v jedné z vybraných francouzských restaurací si připili vínem z dětské lahve. Nenechte se překvapit, až zažijete skutečný Oktoberfest v ulicích Londýna nebo stavbu věže z lidí nedaleko Barcelony. Vyrazit si na nějaké zajímavé místo je vždy dobrý nápad. Cestování s Przemkem Kossakowským vám zaručí řadu nečekaných překvapení. Náš průvodce zamířil na nejoblíbenější destinace světa, ale místo obvyklých turistických lákadel se nám rozhodl ukázat něco mnohem zajímavějšího a neobvyklejšího.

Kossakowski. Nieoczywiste; odcinek 2; fot.: TVN
Kossakowski. Nieoczywiste; odcinek 2; fot.: TVN

Foto: TV Prima