Receptář Prima nápadů slaví v nové sezóně hned dvě jubilea

Už v neděli 3. března se diváci mohou těšit na první díl premiérové řady oblíbeného hobby pořadu Receptář Prima nápadů, ve kterém pořad zároveň oslaví významné jubileum – 100. odvysílaný díl od svého návratu v roce 2016. Divácky oblíbený hobby pořad v letošní sezóně také oslaví »plnoletost« na obrazovkách FTV Prima, která ho poprvé vysílala v roce 2001.

RECEPTAR PRIMA NAPADU_100 dil (5)

Rady pro zahrádkáře a zahradníky, pěstitele, kutily a všechny, kdo mají šikovné ruce, přinese oblíbený magazín Receptář Prima nápadů do nové sezóny hned na úvod v jubilejním 100. dílu. Diváci se tak v něm v rámci oslav mohou těšit na výrobu slavnostní číslice na dveře, návod na prostření slavnostní tabule i výrobu čokoládových květin. Nové díly pořadu přinesou i populární rubriky – Prima Nápady s kutilem Pavlem Zemanem, Naše zvířata, Rostlinolékařství věnované chorobám a škůdcům rostlin i Listárnu, ve které botanik Václav Větvička odpoví na zvídavé dotazy diváků. Chybět nebude ani specialistka na zahrady Markéta Zajíčková, která pomůže divákům nahlédnout nejen do světa zahradní architektury.

RECEPTAR PRIMA NAPADU_100 dil (4)

Receptář Prima nápadů začala televize Prima poprvé vysílat v září roku 2001, letos tak na jejích obrazovkách slaví neuvěřitelných 18 let. Pořad od svého prvního dílu prošel celou řadou změn, včetně moderátora pořadu. Prvních několik let ho uváděla dvojice – nejprve byla partnerkou Přemka Podlahy Šárka Tomanová, později Kateřina Dušková. Dnes již legendární moderátor pořad opustil v červnu 2014 po dlouhých třinácti letech. Zbytek sezóny moderoval Alexander Hemala. Po roční pauze se pořad vrátil na obrazovky nejen s mírně pozměněným názvem Váš Prima Receptář, ale také s novou grafikou, studiem i moderátorem v podání Václava Postráneckého, kterého na podzim 2018 před kamerou vystřídal Oldřich Navrátil. „Jeden z mála pořadů, které v televizi sleduji už dlouho pravidelně, je právě Receptář Prima nápadů. Do budoucna bych mu přál ještě hodně zajímavých dílů a mnoho spokojených diváků,“ říká moderátor pořadu Oldřich Navrátil.

RECEPTAR PRIMA NAPADU_100 dil (3)

Receptář Prima nápadů pro mne, a myslím, že i pro mnoho diváků, už tradičně patří k nedělnímu poledni – také ho na našem hlavním kanále vysíláme celou řadu let právě v tuto dobu. Velmi nás těší, že obliba tohoto pořadu stále narůstá a diváci stále zasílají stovky podnětů k jeho obsahu a dotazů na nejrůznější rostliny, které jsme schopni odbavit jen díky skvělému týmu, který Receptář vytváří,“ říká Lucia Kršáková, výrobní ředitelka FTV Prima.

RECEPTAR PRIMA NAPADU_100 dil (1)

Jeden z nejdéle vysílaných hobby magazínů v republice se těší vysoké divácké oblibě. V roce 2018 průměrně sledovalo premiérové epizody 402 000 lidí v CS 15+ (průměrný share 20,33 %). Nejsledovanější epizodu od obnovení pořadu vidělo 2. prosince loňského roku 534 000 lidí v CS 15+. Od obnovení pořadu navíc jeho obliba stále stoupá – od roku 2016 narostla jeho sledovanost o 2,21 p. b.

Zajímavosti o pořadu

Od obnovení pořadu bylo natočeno přes 766 reportáží, které dávají dohromady téměř 1600 hodin materiálu. Točilo se na více než 200 různých lokacích a v Receptáři Prima nápadů vystoupilo na 500 odborníků. Botaniku Václavu Větvičkovi, který v rámci pořadu zodpovídá divácké dotazy, jich přijde měsíčně několik set. Příprava jednoho dílu pořadu zabere zhruba 14 dní. Mezi lety 2001–2014 bylo vyrobeno 626 dílů pořadu spolu se 101 speciálními díly Nedělního Receptáře. Receptář Prima nápadů přinesl v loňském roce svým fanouškům ty nejlepší rady a návody i ve stejnojmenné knize.

RPN_logo RECEPTAR PRIMA NAPADU_100 dil (2)

Zdroj: ATO – Nielsen Admosphere, živě + TS0-3, ke dni 17. 1. 2019

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353