Prima začala připravovat minisérii Černé vdovy

Televize Prima právě odstartovala natáčení nového seriálu ve stylu černé krimi komedie. Osmidílná série Černé vdovy vznikla jako adaptace finského seriálu Mustat Lesket. Tématem je ženská sounáležitost a sebevědomí, jež se po kurážném činu otřesou v základech.

Vdovy_10_08_17_3049

Renatu, Johanu a Veroniku spojuje přátelství a firma, ve které pracují jejich tři manželé. V manželství si už odžily nějaký ten pátek, i když jim je teprve kolem třiceti. Johanu manžel bil, Renatin manžel se znenadání začal chovat jako gangster, co schovává doma bouchačku, a Veroničin manžel s Veronikou odmítal spát, aby ona pak našla v šuplíku pod postelí časopisy s gay pornem.

Já jsem se strašně těšila, když mě oslovila Prima a Radek Bajgar, protože přišli s touhle šílenou holkou Veronikou, která nejdříve koná, a až pak přemýšlí. Je to taková spontánní bytost,“ prozradila Lucia Siposová o postavě, kterou v Černých vdovách ztvární, a dodala, že sama taková není, je si prý celkem vědoma svých skutků a spontánní je jen v rámci humoru, protože je veselá kopa. Herečka Jana Plodková představuje manželku na ozdobu, žijící typický život zelené vdovy v domku za Prahou: „Moje postava se jmenuje Renata Jůzlová a je taková rodinná puťka, její starostí je péče o rodinu a dům.“

vdovy00110

Hrdinky poznáváme v okamžiku, kdy jedou se svými manžely na chatu k jezeru. Mají tam strávit prodloužený víkend. Holky, i když jsou manžely přehlíženy a občas i ponižovány, se ale tváří naprosto klidně. A podivně klidně se tváří také v okamžiku, kdy člun s jejich muži najednou uprostřed jezera vylétne do povětří. „Johana je nejracionálnější z nich, tahá za ty nitky, je to takový vůdce party,“ říká o své roli Jitka Čvančarová, která měla ke zbavení se svého seriálového manžela největší motivaci.HML_8265

Všechny tři pozůstalé jsou šťastné, že začnou žít nový život. Jenže jejich představy nového spokojeného života se zdaleka nepotkávají se skutečností. Detektiv, který případ vyšetřuje, brzy zjistí, že nešlo o nešťastnou náhodu. Ke vdovám sice chová sympatie, ale něco mu tu nehraje. Brzy pochopí, že ve věci je něco mnohem většího než manželské vraždění. Nachází totiž podivné propojení manželů hlavních hrdinek s podezřelou německou firmou. Ba co víc, stopy vedou k jeho kolegovi, šéfovi pražské kriminálky.

V hlavních rolích: Jitka Čvančarová, Jana Plodková, Lucia Siposová, Boleslav Polívka, Filip Blažek.

Vdovy_10_08_17_2903

V dalších rolích se představí: Jan Vondráček, Jan Hájek, Dana Batulková, Jiří Maryško, Martin Myšička, Marek Lambora, Pavla Beretová a další.

Režie: Radek Bajgar

Foto: TV Prima