Polívka na víně (2) – Peníze

Herec Bolek Polívka vás zve ke sledování druhého dílu své zábavné talk show Polívka na víně. Opět si bude nad sklenkou vína povídat s několika zajímavými hosty. Tentokrát na téma „Peníze“. A opět mu do rozhovorů bude zasahovat všetečný majordomus, tentokrát v podání Arnošta Goldfama. Prozradí Pavel Zedníček Bolkovi, jak velký má důchod? Proč Ondřej Hejma údajně platí v kadeřnictví poloviční částku? Jak zní povzdech zlatokopky podle Haliny Pawlowské? A co k tématu »Peníze« řekne ekonom a spisovatel Tomáš Sedláček? Dívejte se v sobotu 9. března ve 20.15 hodin na Prima family.

Do Divadla U 22 v Praze Uhříněvsi si Bolek Polívka v tomto díle své nové talk show pozve hosty, kteří dokážou vtipně mluvit na téma »Peníze«. Se svým prvním hostem – hercem Pavlem Zedníčkem, zvaným Čmaňa, Bolek vtipkuje, že Pavel musí vydělávat především na své drahé a adrenalinové koníčky, jako je třeba seskok padákem nebo potápění. Zavzpomínají také na bývalé Valašské království, v němž Pavel Zedníček zastával několik funkcí. A zavedou řeč i na důchod. Prozradí Pavel Bolkovi, jak vysokou má penzi?


Hudebník a novinář Ondřej Hejma je trochu zaskočený, když ve vizitce, která jej má divákům představit, jeho dvorní kadeřnice prozradí jedno tajemství. Vysvětlí Ondřej Hejma Bolkovi a hostům v divadle, proč údajně v kadeřnictví vždycky platí poloviční cenu? Zakladatel kapely Žlutý pes také odtajní, kdo a v jaké situaci vymyslel název kapely. A – protože je o něm známo, že je sinolog – splní Bolkovi přání a přeloží část skladby Modrá je dobrá do čínštiny.


Spisovatelka, scenáristka a novinářka Halina Pawlowská je známá svými vtipnými radami, které má v záloze pro různé životní situace. Bolkovi prozradí, proč musí takzvaně lovit rybičku za rybičkou a která z jejích profesí je finančně nejlépe ohodnocená. Přidá také povzdech zlatokopky, který zní: „Moje slzy jako hrachy vysuší jen tvoje prachy.“

K tématu »Peníze« má rozhodně co říci ekonom a autor knižního bestselleru Ekonomie dobra a zla Tomáš Sedláček. Bolkovi přednese krásnou definici této vědy: „Ekonomie je zkoumání vztahů mezi lidmi, z nichž některé jsou vyjádřitelné čísly, konkrétně penězi.“ Od ekonomie se hovor přesune až k neřestem, konkrétně k alkoholu a cigaretám. Chcete vědět, proč Tomáš Sedláček přirovnává DPH ke kocovině? Dívejte se tuto sobotu 9. března ve 20.15 hodin na Prima family.

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353