Policistka Kahnová: Odhalila Berdychův gang a pak ji degradovali!

Jan Kraus představil ve své televizní show policistku Helenu Kahnovou, která byla jednou z klíčových postav při odhalení Berdychova gangu. „Vy jste byla major a teď kapitán… Jak je to možné?“ divil se Jan. „To bylo kvůli novému zákonu,“ vysvětlila Helena Kahnová. „Minulý týden jsem viděla kolegu, který se mnou pracoval v našem týmu. Divil se, že ještě sloužím,“ prozradila.


„Vy jste byli s přítelem při řešení toho případu děsně stateční. Kde jste k té odvaze přišli…?“ zajímal se moderátor. „My si nejdřív nechtěli vůbec připustit, že v tom byli namočení i naši kolegové… Ale pak se stalo něco, co nás přesvědčilo, že to tak bohužel je. Bylo to ale těžké,“ prozradila Helena. A dodala, že měla strach o život, ale že s tím člověk stejně nic neudělá. „To je tedy dobré – slyšet něco takového od policistky,“ smál se moderátor a připomněl, že byl podle jejího příběhu natočen televizní seriál Expozitura, který nyní vysílá televize Nova. „Pustili ho, kdy už jsou někteří ze zavřených venku,“ vysvětlila Helena Kahnová, proč má stále trochu strach.
„Co mám udělat soukromě, kdybych si chtěl zachránit život?“ zeptal se moderátor. „Pořiďte si psa. Já mám tři,“ smála se Kahnová. Prozradila, že po uzavření případu odešla na rok od policie a pracovala v bulvárním deníku Aha!. „Psala jsem o kriminálních případech,“ dodala a upřesnila, že měla specializaci krimi a zvířátka. U policie pracovala osmnáct let a nyní už je tam zase – tentokrát u cizinecké. „Ministr prý chce posílit výkonnou policii…“ nadhodil moderátor. „Snad se mu to podaří,“ zareagovala Helena Kahnová. „Proč zrovna vy jste u cizinecké, když jste riskovala život?“ nechápal Jan. „Možná je to záměr,“ podotkla paní Helena. „Kolik let jste pracovala na kauze Berdychova gangu?“ vyzvídal dál moderátor. „Celkem sedm.“ „Tak oni už se někteří vracejí z vězení a vás odsunou na cizineckou…“


„Může být žena jako vy s normálním mužem, třeba s kuchařem? Nebyl by pro vás nějakej slaboučkej a vymóděnej?“ rýpl si Kraus v narážce na dalšího hosta – šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha. „Když by se mnou vydržel… Ale posledních osmnáct let jsem žila jen s policisty,“ řekla Helena Kahnová. „ I když vám u policie hodnost vzali, my vám za vaši práci chceme moc poděkovat,“ rozloučil se moderátor se statečnou policistkou.
Do devátého dílu Show Jana Krause přijali pozvání: premiérka Slovenské republiky Iveta Radičová, známý šéfkuchař Zdeněk Pohlreich a jeho žena Zdeňka a policistka Helena Kahnová. S Ivetou Radičovou probral Jan Kraus nejen evropské peníze a jejich notorický nedostatek, ale také okolnosti pádu její vlády. Se Zdeňkou a Zdeňkem Pohlreichovými pohovořil o jejich svatební garderobě a hned se dal do přípravy slavnostního dortu, který jim »ukuchtil« přímo na jevišti. A s policistkou Helenou Kahnovou si ujasnil neustálé policejní reorganizace a dostal jasnou radu, jak se chránit. Premiéru devátého dílu druhé série Show Jana Krause uvidíte již dnes, v pátek 28. října, nově už ve 21.05 hodin na Primě.

Foto: TV Prima / Dagmar Hájková


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353