Noví Sběratelé kostí na Prima family

Slavný seriál s originálním názvem Bones se opět vrací na obrazovky. Televize Prima family bude od 10. dubna každé úterý ve 22.25 hodin uvádět epizody jeho premiérové šesté řady. Sběratelé kostí si už mnoho let drží pozici jednoho z nejoblíbenějších a nejsledovanějších amerických detektivních seriálů. Dr. Brennanová (Emily Deschanelová) se svým týmem z Jeffersonova institutu zkoumá lidské ostatky, aby identifikovala oběti zločinů. Reálné vyšetřování, v němž analýzy kosterních pozůstatků hrají hlavní roli, vede zvláštní agent Booth (David Boreanaz).


Z doktorky – přezdívané Kůstka – a agenta se v průběhu seriálového děje stal velmi zajímavý pár. Úspěch Sběratelů kostí spočívá zejména v kombinaci černého humoru, morbidních případů a převratných vědeckých postupů, která je navíc okořeněna spletitými osobními vztahy hlavních postav.
V minulé sérii se konečně agent Booth doktorce Brennanové vyznal ze svých citů. Její odpověď však byla záporná, jeho náklonnost nemůže opětovat. V emocemi nabitém finále se členové týmu Jeffersonova ústavu rozhodli, že se každý vydá vlastní cestou. Booth i Brennanová opustili Washington a domluvili se, že se sejdou za rok.


Na začátku šesté série se jejich plány změní. Uběhne sotva sedm měsíců a Cam se jako federální patoložka dostane do problémů kvůli ostatkům neidentifikovaného chlapce. Její přátelé se jeden po druhém vracejí ze světa domů, aby pomohli případ vyřešit a zachránili její pověst. Po dobu odloučení však většina ztratila elán a chvíli potrvá, než se znovu sladí v bezchybně fungující tým.
V premiérové řadě se naposledy vrátí Heather Taffetová jako Hrobařka a představí se ostřelovač Jacob Broadsky, nový úhlavní nepřítel. Boothovi dost zavaří, protože býval jeho mentorem v armádě. Jedna epizoda je natočená pouze z pohledu doktorky Brennanové. Identifikuje oběť jako doktorku, která je jí povahou a životním stylem velice podobná. Kůstka se snaží zjistit, proč musela přijít o život, a diváci uvidí svět přesně tak, jak ho vnímá ona.


Seriál producentů Harta Hansona, Barry Josephsona a Stephena Nathana je inspirován životem a knihami skutečné forenzní antropoložky Kathy Riechsové. Autoři používají takzvanou scenáristickou bibli. Do té se zapisují všechny vraždy, zbraně a motivy, které se v seriálu objevily. Průměrně trvá 21 dní, než je seriálová epizoda připravena k odvysílání. Postprodukční proces zahrnuje střih, smíchání zvuku, přidání obrazových vložek, vizuálních efektů a úpravy barev. Na konci každé sezony se originální kazety uloží do trezoru v bývalém kansaském solném dole, asi 200 metrů pod povrch země. Vedlejší herci do jedné epizody jsou vybíráni průměrně ze 4000 uchazečů. Ve stovce epizod hrálo přes 1300 lidí. Než je herec přijat, musí ho schválit šéf castingu, režisér epizody, výkonní producenti, scenárista, studio 20th Century Fox a distributor. V seriálu hráli tři Deschanelové (Emily, Zooey a Caleb) a dva Boreanazové (David a jeho otec).

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353