Nejlépe obsazený seriál čtvrtstoletí začíná už zítra!

První díl dlouho očekávaného seriálu Stopy života režiséra Tomáše Magnuska uvede Televize Barrandov v pátek 24. října ve 20.10 hodin. V sérii, pod jejímž scénářem je podepsaný psychiatr Jan Cimický, se objeví česká herecká špička. Josef Abrhám, Ivana Andrlová, Kateřina Brožová, Nina Divíšková, Ladislav Frej, Jan Hrušínský, Jan Kačer, Kateřina Macháčková, Libuše Šafránková, Marek Vašut i Jan Tříska – to je jen zlomek z hvězdného obsazení seriálu, který své příběhy staví na skutečných událostech.


Stopy života mají dvě dramaturgické linky. První je vždy příběhem osoby, již nepříjemné životní události zavedly na psychiatrické pracoviště, druhá mapuje život a práci lékařů na psychiatrii, kteří danou osobu vyšetřují. Hlavní dějovou linkou seriálu je pak osobní i profesní život primářky psychiatrie Lýdie Kellerové a jejího manžela Marka v podání Kateřiny Brožové a Marka Vašuta.
„Televize Barrandov dosud nikdy divákovi nenabídla tak výpravný vlastní seriál. Jsme pyšní, že naší premiérou jsou právě Stopy života. Naše televize tak po připravovaném seriálu Bastardi prohloubí svoji spolupráci s talentovaným tvůrcem a režisérem Tomášem Magnuskem,“ uvedl majitel TV Barrandov Jaromír Soukup.


Generální ředitelka TV Barrandov Marcela Hrdá k novému seriálu dodává: „Jan Cimický na základě vlastní praxe napsal dech beroucí příběhy lidí v zoufalé životní situaci a Tomáš Magnusek je dokázal zobrazit tak věrně, že nedokoukat je bude takřka nemožné,“ s tím, že natáčení seriálu znamená pro štáb a herce celkem sto třicet natáčecích dní.
První klapka padla už v lednu loňského roku, kdy Magnusek natočil pilotní díl. Po více než roční pauze se letos v únoru roztočily filmové kotouče znovu. „Vzniká celkem šestnáct dílů a počítáme s tím, že točit budeme až do března roku 2015,“ prozradil režisér Tomáš Magnusek. Televize Barrandov odvysílá na podzim prvních osm dílů, druhou sérii, jejíž natáčení v těchto dnech započalo, stanice uvede příští rok na jaře.


„Je to opravdu originální projekt. Nejde o klasický vztahový seriál, ale setkáme se se všemi možnými situacemi, do kterých se člověk v životě může dostat, a to většinou kvůli někomu jinému. Musím říct, že toto natáčení mě vážně baví. Je skutečně zatím nejlepší, jaké jsem kdy zažil. Výborná látka, skvělí herci a fajn kolektiv. I když o adrenalin také není nouze, třeba ve chvíli, kdy musím nechat umřít jednu z postav,“ doplnil Magnusek.

Stopy života
Režie: Tomáš Magnusek
Scénář: Jan Cimický, Tomáš Magnusek
Kamera: Vladimír Holomek, Tomáš Drdácký, Matěj Brothánek
Hudba: Veronika Zaňková – Černá, Lukáš Černý
Zpěv ústřední písně: Kateřina Brožová

Hrají (napříč díly):
Kateřina Brožová – primářka psychiatrie Lýdie Kellerová
Marek Vašut – Marek Keller, manžel Lýdie
Kateřina Macháčková – Věra Tilerová, matka Lýdie
Ladislav Frej – Jan Tiler, otec Lýdie
Ivana Andrlová – psychiatrička Kateřina Vernerová
Miroslav Vladyka – Jiří Verner, manžel Kateřiny
Valentina Thielová – Jiřina Kainarová, matka Kateřiny
Jan Kačer – Otakar Kainar, otec Kateřiny
Kristýna Fuitová-Nováková – Eva Weissová, dcera Kateřiny
Tomáš Magnusek – Viktor Weiss, zeť Kateřiny
Josef Abrhám
† Josef Adamovič
Yvetta Blanarovičová
Vladimír Brabec
Otakar Brousek
† Vladimír Čech
Martin Dejdar
Nina Divíšková
Taťána Fischerová
Antonín Hardt
Karel Hlušička
Kristýna Hrušínská
Jan Hrušínský
Eva Hrušková
Milan Chára
Ladislav Chudík
Simona Chytrová
Rudolf Jelínek
Oldřich Kaiser
Miriam Kantorková
Yvetta Kornová
Lenka Holas Kořínková
Jiří Krytinář
Veronika Kubařová
Věra Kubánková
Svatopluk Matyáš
Michaela Maurerová
Michal Milbauer
Petra Molnárová
Oldřich Navrátil
Adriana Neubauerová
Jan Novotný
David Nushart
Jaroslava Pokorná
Simona Postlerová
Aleš Procházka
Jan Přeučil
Maria n Roden
Jaroslav Satoranský
Anna Stropnická
Milena Steinmasslová
David Suchařípa
Libuše Šafránková
Jana Štěpánková
Roman Štolpa
Pavel Trávníček
Jan Tříska
Božidara Turzonovová
Naďa Urbánková
Oldřich Vízner
Lenka Vlasáková
Jiří Werich a další

A o čem budou jednotlivé díly? To vám prozradíme již zítra!

Foto: TV BarrandovWarning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353