Narozeninový koncert Světlušky představí duety hvězd s nevidomými

Michal Hrůza, Xindl X, Bára Poláková (na snímku), Debbi, Jindra Polák, Zrní, Lenka Filipová, Mikolas Josef a další hvězdy už 20. října rozezní Pražskou křižovatku v rámci benefičního koncertu Světlo pro Světlušku. Koncert je vyvrcholením sbírky na pomoc nevidomým a letos je zároveň oslavou 15. narozenin Světlušky. Jako speciální host vystoupí youtuber Kovy, který bude z call centra streamovat na sociálních sítích. Koncert živě přenáší ČT1 a Radiožurnál.

Foto_Petr_Kurečka_mail_1

V průběhu večera zazní celkem osm hudebních vystoupení známých českých zpěváků, a to vždy v duetech s nevidomými interprety. Hudební vystoupení bude navíc doprovázet smyčcový kvintet a Světluščí sbor složený z Kűhnova dětského sboru a nevidomých dětí Školy J. Ježka a ZŠ pro zrakově postižené na nám. Míru v Praze. V Pražské křižovatce vystoupí také Xindl X, který s kapelou Jananas složil píseň speciálně pro Světlušku a na koncertě ji společně představí,“ přiblížila průběh večera ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu Gabriela Drastichová. Diváci u televizních obrazovek budou moct po celý večer posílat dárcovské SMS a přispět tak do sbírky Světluška Nadačního fondu Českého rozhlasu. Ten pak výtěžek přerozdělí nevidomým dětem a dospělým prostřednictvím grantů určených například na vzdělávání, speciální pomůcky, studium či sport.

Moderátory benefičního večera Světlo pro Světlušku budou Lucie Výborná a další osobnosti, které se Světluškou v minulosti spolupracovaly. Návštěvníci a diváci se mohou těšit například na Pavla Kříže, Sašu Rašilova, Elišku Balzerovou, Kláru Melíškovou či Marka Adamczyka. Speciálním hostem bude youtuber Kovy, který bude z call centra streamovat na sociálních sítích a ujme se také role jednoho z moderátorů.

Během programu Světluška také představí reportážní medailonky Den POTMĚ, kdy si známé osobnosti vyzkouší, jaké to je, nevidět. Eva Samková si například poslepu zkusí windsurfing, Bára Poláková se bude se zavázanýma očima starat o děti a Jiří Ježek s maskou na očích pojede biketrial. Další z medailonků představí, jak konkrétně Světluška pomáhá, tentokrát se zrakově postiženou Kačenkou S. z Varnsdorfu.

O Světlušce

Světluška přispívá na speciální pomůcky, které mluví nebo mají hmatový displej, na psí vodicí pomocníky, osobní asistenty dětem i seniorům, podporuje rozvoj talentu a tvořivých schopností nevidomých. Financuje projekty neziskových organizací, které díky podpoře od Světlušky mohou realizovat projekty zaměřené na nevidomé. Světluška zkrátka pomáhá lidem, kteří nevidí nebo vidí velmi špatně, žít smysluplný život a cítit se užiteční.

Více na: www.svetluska.net

Foto: Supraphon / Petr Kurečka