Na obrazovku se vrací AZ-kvíz junior

Nové díly populární vědomostní zábavné soutěže AZ-kvíz Junior čekají na děti od 8. února, každou neděli před polednem, na Déčku. Pořad, kterým bude provázet známý moderátor Honza Adámek, vzniká po bezmála deseti letech opět v brněnském studiu České televize.


„Po loňském odvysílání repríz AZ-kvízu Junior nás mile překvapil zájem dětských diváků a jejich reakce, a proto jsme se rozhodli k pořadu vrátit a připravili jeho novou podobu,“ říká vedoucí dramaturgyně brněnského studia ČT Svatava Šenková.
V AZ-kvízu Junior budou soutěžit holky a kluci z 5. – 7. tříd základních škol a z prim a sekund osmiletých gymnázií.
„Primárně ale určitě nechceme suplovat školu, snažíme se o to, aby vznikl pořad, který bude děti jak při natáčení ve studiu, tak doma u obrazovek hlavně bavit,“ doplňuje Svatava Šenková. Otázky proto budou směřovat spíše ke všeobecnému rozhledu, nežli školnímu učivu. Soutěžící prokážou svoje znalosti třeba v oblasti literatury, filmu, historie, zeměpisu, hudby a mnoha dalších oborů. V každém ze dvou základních dílů se vždy objeví čtyři noví soutěžící, z nichž ti nejlepší postoupí do superfinálového dílu a v cenomatu pak budou usilovat o věcné ceny. Zatímco vítězství v základním kole umožní hrát o knihy a nejrůznější hry, vítěz superfinále může vyhrát například tablet, mobil a další atraktivní ceny.

Moderátor AZ-kvízu Junior Honza Adámek, kterého diváci Déčka důvěrně znají ze Záhad Toma Wizarda, k natáčení nových dílů AZ-kvízu junior říká: „Práce ve studiu je pro mě novou výzvou a jsem za ni moc rád. Navíc soutěžící jsou skvělí, překvapilo mě, jak dokáží pod časovým tlakem a před kamerami reagovat a vše zvládnout, smekám před nimi.“
Soutěžící musí prokázat nejen vědomosti, ale i schopnost volit správnou taktiku a pohotově se rozhodovat, které políčko s otázkou zvolit tak, aby správnými odpověďmi propojili tři strany soutěžního trojúhelníku. Moderátor pořadu přiznává, že sám příliš soutěživý není. „Ono je kolikrát přínosnější prohrát, uznat chybu a poučit se pro příště. To člověka mnohdy posune dál než samotná touha po vítězství,“ dodává Honza Adámek.
Součástí pořadu je i pravidelná divácká soutěžní otázka na celý měsíc. Děti na ni mohou odpovídat prostřednictvím webového formuláře na: www.decko.cz/az-kviz-junior. Tři vylosovaní výherci získají věcnou cenu, například deskovou hru AZ-kvíz Junior. Režisérem AZ-kvízu Junior je, stejně jako v případě »dospělé« verze, Ladislav Cmíral.
AZ-kvíz Junior vysílá ČT:D od 8. února 2015, vždy v neděli v 11.35 hodin.

Foto: Česká televizeWarning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353