Milana Šatníka přijel podpořit Mercuryho komorník!

Již na podzim se na obrazovkách televize Prima rozhoří velký boj v reality show Česko Slovensko má talent. Ještě než začneme fandit novým talentům, přinášíme vám příběhy několika z nich… Byl osobním asistentem, komorníkem a kamarádem světové legendy, zpěváka kapely Queen – Freddieho Mercuryho. Peter Freestone teď žije v Česku a zajímá se o místní hudbu, kterou chce proslavit i za hranicemi. A proslavit chce i sedmnáctiletého Milana Šatníka. Osobně ho přijel podpořit na natáčení Česko Slovensko má talent.


Sedmnáctiletý Milan Šatník z Jeníkovic miluje skupinu Queen od dětství: „Ke Queenům jsem se dostal díky rodičům. Pravděpodobně je poslouchali už při početí, protože písničku I Want to Break Free jsem s dřevěnou kytarou v ruce zpíval už ve dvou letech,“ směje se Šatník, který coby zpěvák vystupuje v kapele se svým otcem. Jako správný fanoušek samozřejmě nevynechá žádnou akci spojenou s legendárními Queeny. Na jedné takové potkal i Petera Freestonea. „Původně jsem si šel jenom pro fotku a pro podpis. Za pár dnů jsem byl ale natolik drzý, že jsem mu napsal na Facebook – a od té doby spolupracujeme. Peter mi pomáhá s dechem i se správnou anglickou výslovností a samozřejmě hodně se bavíme i o Freddiem,“ vypráví Šatník.


Peter Freestone dnes žije v západních Čechách a věnuje se především propagaci akcí, které jsou spojeny se skupinou Queen a jménem Mercury. Jako osobní asistent Freddieho Mercuryho pracoval dvanáct let. „Nikdy jsem s ním neměl žádnou smlouvu nebo přesný popis práce, co přesně mám dělat. V podstatě jsem se staral o chod celého jeho života – zvedal jsem telefony, platil účty, chodil nakupovat, připravoval mu věci tak, aby se mohl maximálně věnovat hudbě,“ říká. Mercuryho popisuje jako člověka s úsměvem od ucha k uchu, který však velmi rychle zmizel, jakmile se slavný zpěvák objevil ve větší skupině lidí. „Když šel někam, kde bylo víc než deset lidí, nikdy nešel sám, vždycky musel mít někoho po boku, aby se cítil bezpečně. Bavil se vždycky jen s lidmi, které už znal, do konverzace s cizími se moc nepouštěl. Byl velmi tichý, ale mně ve vzpomínkách navždy zůstane se širokým úsměvem na tváři,“ líčí Freestone, který žil s Mercurym v Londýně, Mnichově a New Yorku. A byl s ním i ve chvíli, kdy umíral. O slavném zpěvákovi napsal knihu „Freddie Mercury – Důvěrné vzpomínky člověka, který ho znal nejlépe,“ která je k dostání i v Česku.

Další příběh čtěte na serveru TopVIP.cz již zítra.

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353