Máte slovo – Zaměstnanci versus zaměstnavatelé

Jsou zaměstnanci dostatečně loajální ke svým zaměstnavatelům, váží si své práce, anebo jsou šikanováni? Nejen o těchto otázkách bude moderátorka Michaela Jílková živě debatovat s živnostníkem a místopředsedou Strany soukromníků ČR Alešem Hemerem, náměstkem výkonného ředitele České bankovní asociace Janem Matouškem, místopředsedou OS KOVO Jaroslavem Součkem a dalšími hosty.

Máte slovo s M. Jílkovou ve čtvrtek 14. června na ČT1 a ČT HD ve 20.50 hodin.

Je to neustálý boj – zaměstnanec versus zaměstnavatel, ale všichni se navzájem potřebují. Na živnostnících nenechá nit suchou státní zaměstnanec za to, že živnostníci odvádějí téměř nulové daně, platí jen minimální odvody na zdravotní a sociální pojištění, že do společné kasy přinášejí jen velmi málo. Na druhou stranu i jejich důchody budou velmi nízké. Živnostníci zase tvrdí, že stát jde proti nim a nejvíc je odírá. Jen těžko si živnostníci mohou vystávkovat vyšší příjmy, jako to dělají státní zaměstnanci v čele s agilními odbory.

Foto: Česká televize


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353