Máte slovo – Vzpoura vězňů

Ve čtvrtek 3. listopadu na Jedničce od 21.30 hodin Máte slovo v přímém přenosu s Michaelou Jílkovou, Jiřím Pospíšilem, Jiřím Treglerem, Jaroslavem Ortmanem, Jiřím Večeřou tváří v tvář problémům: Proč se chystala vzpoura ve věznicích? Jsou podmínky ve věznicích tak katastrofální, že by vězni měli být odškodňováni? Je jediným řešením navýšení finančního rozpočtu vězeňské služby?


Nejen o těchto otázkách bude moderátorka Michaela Jílková diskutovat 3. listopadu 2011 na ČT1 od 21.30 hodin s ministrem spravedlnosti Jiřím Pospíšilem, generálním ředitelem Vězeňské služby ČR Jiřím Treglerem, advokátem Jaroslavem Ortmanem, bývalým vězněm a členem Berdychova gangu Jiřím Večeřou a dalšími hosty.
Minulý měsíc odhalila vězeňská služba chystanou vzpouru v pěti českých věznicích. Měla upozornit na špatné podmínky, které – podle vězňů – ve věznicích panují. Přesto, že se neuskutečnila, vyvolala mezi odsouzenými lavinu stížností a soudních sporů. Vězňové si stěžují zejména na přeplněnost věznic, nedostatečnou hygienu, šikanu, nehumánní chování dozorců i nedostatek jídla. Za to, co museli a musejí snášet, žádají někteří z vězňů statisícová odškodnění. Ministerstvo spravedlnosti žádná porušování zákona nepřipouští a konečné rozhodnutí nechává na soudu.


Máte slovo s Michaelou Jílkovou – diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice »otloukánka«, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Foto: Česká televize


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353