Máte slovo – Násilí a zlost na Šluknovsku

Ve čtvrtek 22. září od 21:30 hodin Máte slovo v přímém přenosu s Michaelou Jílkovou, Jaroslavem Doubravou, Jaromírem Dvořákem, Vladislavem Husákem a občany tváří tvář otázce: Proč se protiromská nálada na Šluknovsku tak vyostřila?


Ve studiu na Kavčích horách bude v přímém přenosu moderátorka Michaela Jílková diskutovat se senátorem Jaroslavem Doubravou (Severočeši.cz), starostou Nového Boru Jaromírem Dvořákem, náměstkem policejního prezidenta pro vnější službu Vladislavem Husákem a občany.

Češi a Romové žijí na severu Čech vedle sebe již od osídlování pohraničí. Jejich soužití nikdy nebylo ideální, navzájem se ale tolerovali. Občas došlo k nějaké půtce, většinou skončila hospodskou rvačkou, nebo sousedskou hádkou, která za pár dní odezněla. V současné době ovšem dochází k situacím, které jsou pro obě strany nesnesitelné. Není práce, vše se zdražuje, lidé žijí v hmotné nouzi. Kriminálních činů, násilí a nesnášenlivosti mezi majoritou a minoritou přibývá. Občané požadují, aby starostové a vláda problémy okamžitě a účinně řešili.
Máte slovo s Mich

aelou Jílkovou – diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice »otloukánka«, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Foto: Česká televize