Leontýna a Kleopatra jsou rozhádané, Čaky je zamilovaný aneb Kočka není pes

Neposlušné kočky a psi se vracejí na obrazovky České televize a s nimi i specialisté na výchovu zvířat Klára Vodičková a Rudolf Desenský. Druhou řadu zábavného a edukativního cyklu Kočka není pes diváci uvidí po dobu třinácti sobot vždy v 17.55 hodin na ČT1, poprvé 13. ledna.

Kočka není pes

V pokračování úspěšného cyklu České televize Kočka není pes se psí psycholog Rudolf Desenský a specialistka na trénink koček Klára Vodičková pokusí proniknout do problémů soužití lidí a jejich zvířecích přátel a pomoci vyřešit zapeklité situace. „Náprava mazlíčků v přímém přenosu je skoro vždy nápravou majitelů, kteří musí být dostatečně trpěliví a důslední, aby dokázali praktické rady skutečně uplatnit při výchově zvířat,“ říká kreativní producentka Alena Müllerová, v jejíž tvůrčí producentské skupině pořad vznikl.

V každém ze třinácti dílů vyráží Rudolf a Klára do rodin, kde žije i problematická kočka nebo pes, a snaží se u nich zjednat nápravu. „Nejsložitější byl případ paní Anety s kocoury Garfieldem a Stuím. Paní Aneta už se mnou po telefonu dříve problémy konzultovala a také se koukala na první sérii pořadu, kde si vzala hodně rad k srdci. Já tedy přijela již do informované rodiny, která udělala přesně to, co jsem doporučila. Stále to ale nefungovalo. Co jsme během natáčení odhalili, je velmi zajímavé a myslím, že diváci budou velice překvapení,“ prozrazuje Klára Vodičková.

Kočka není pes
Kočka není pes

Mentoři v pořadu problém s domácími mazlíčky vždy vysvětlí a názorně předvedou, jak zjednat nápravu. Následně se rodina sžívá s novými pravidly v jednání se svými miláčky a snaží se dodržovat veškerá doporučení. Po měsíci Klára a Rudolf rodinu s neposlušným zvířetem opět navštíví, aby zjistili, zda se situace zlepšila. „Neřešitelné případy jsou tehdy, kdy mne navštíví člověk se psem, na kterého fyzicky nebo duševně nestačí. Obvykle se jedná o psy těžší, než je člověk, nebo výrazně temperamentnější, než na kolik jeho majitel stačí. V těchto případech je pro všechny zúčastněné lepší, když se psu najde nový domov, kde si s ním poradit dokáží,“ uzavírá Rudolf Desenský.

Foto: Česká televize


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353