Lenka Vlasáková a Filip Blažek míří do Cest domů

Šestá řada primáckého seriálu Cesty domů, která se začne vysílat na přelomu ledna a února, přivede k divákům nové postavy. Manžele Valérii a Marka Černých. Hrají je Lenka Vlasáková a Filip Blažek.


Lenka Vlasáková dostala roli ambiciózní onkoložky, která léčí Lídu Bernátovou (Jitku Smutnou). Valérie je ve svém oboru považovaná za velkou kapacitu a taky za velkou bojovnici, která se v boji s rakovinou jen tak nevzdává. Byla svědkem tolika bolesti a utrpení, jaké si mnozí lidé ani neumějí představit. Přesto zůstává lidská a chápavá a pacienti ji milují. Valérie žije ve zdánlivě spokojeném manželství se strážmistrem Markem. Ale nic není tak růžové, jak se na první pohled zdá.


„Valérie je poměrně zkoušená žena. V práci vystupuje jako sebejistá paní a okolím uznávaná odbornice. Její sebejistota ale mizí v momentě, kdy je poblíž svého muže. V tu chvíli je z ní uťápnutá manželka, která si nechá leccos líbit. Ne, že by ji manžel týral, ale dost ji uzurpuje. A ona to všechno trpí, protože je na něm citově závislá. Je zajímavé hrát ženu, která se chová v profesním a osobním životě tak rozdílně,“ pochvaluje si Lenka Vlasáková.


Lenčina manžela Marka hraje v Cestách domů Filip Blažek. I jeho postava v sobě skrývá hodně rozporů. Je synem legendárního policejního šéfa, který zaučoval všechna policejní esa a Markovy nadřízené. Jenže synáček se moc nepovedl a jeho nadřízení ho nemají zrovna v oblibě. Nechápou, kde mohl tak skvělý policista přijít k tak nemožnému synovi. Marek svému rovnému, spravedlivému a odvážnému otci nesahá ani po kotníky. Proto – když nemůže být nejlepší – rozhodne se Marek být nejhorší.


„Přemýšlel jsem, kde se to zvláštní chování v Markovi vzalo. Asi na něm leží otcův stín. Zřejmě mu táta odmalička pomáhal a umetal cestičku a on si zvykl, že všechno v životě dostane snadno. A pokud to nedostane, svádí vinu na ostatní. Se svou ženou žije Marek poměrně dlouho, a zatímco ona vedle něj v tichosti udělala kariéru, on to nikam daleko nedotáhl, což ho asi pěkně štve. Proto na sebe začne upozorňovat a začne svou ženu různými způsoby deptat,“ prozrazuje Filip Blažek.


„Přirozená a včasná výměna postav je jednou ze záruk úspěchu seriálu. Mnozí autoři se často nejsou schopni a ochotni s některými hrdiny rozloučit, a pak dlouho jen takzvaně mlátí prázdnou slámu, protože pro postavy nemají vymyšlený další dostatečně zajímavý a silný příběh. Pozitivní vlastností scenáristů Cest domů je schopnost přivádět do seriálu nové hrdiny a nové příběhy. A tyto příběhy jsou vždycky uchopeny s takovou odvahou a razancí, že diváky zaujmou. Stejně silný a dramatický příběh, který bude ovlivňovat rodiny Bernátových a Kosíkových, vnese do seriálu manželská dvojice Černých. Na první pohled nerovnovážná, ona je primářkou v nemocnici a on řadovým policistou. Ale rozkrývání tohoto zdánlivého paradoxu bude pro diváky velmi zajímavé stejně jako to, jak tato dvojice ovlivní životy našich seriálových rodin. Jsme rádi, že do těchto rolí se nám podařilo obsadit tak osvědčené a výtečné herce, kteří jsou diváky velmi oblíbení – Lenku Vlasákovou a Filipa Blažka,“ říká režisér seriálu Jiří Adamec.

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353