Křižovatky života: Otec nesmí vídat svoje děti

Tento týden budou hrát v Křižovatkách života hlavní roli děti. Úterní díl bude sledovat příběh otce, který musí po rozvodu bojovat o svou dceru a syna. Podaří se mu dostat děti do své péče a zachránit je tak od špatného vlivu jejich matky? Čtvrteční díl s názvem dětská práce vypráví příběh o milujících rodičích, kteří si bohužel neuvědomují vážnost situace. Vzdají se neprosperující živnosti a zvrátí tak blížící se katastrofu? Premiérové Křižovatky života uvidíte v úterý 24. září a ve čtvrtek 26. září ve 21.45 hodin na Primě.


Úterý 24. 9. ve 21.45 na Primě
Křižovatky života, 15. díl – Otec nesmí vídat své děti
ČR 2013. Režie: Markéta Nešlehová.

Karel Landa (36) žije po rozvodu s bývalou ženou Julií (34) už dva roky sám v třípokojovém bytě v Praze. Rozvod byl pro něj velmi těžký, protože jeho děti Honza (12) a Lucka (9) pro něj byly a jsou vším. Své děti smí vídat jednou za 14 dnů o víkendu, avšak do péče byly děti svěřeny jim oběma. Julie má právo, aby děti bydlely u ní, ale v ostatním o ně mají pečovat rovným dílem. Karlův vztah s Julií není dobrý. Sice se s ním rozvedla, ale od doby, co začal žít s Hedvikou (29), ztěžuje mu Julie život, jak to jen jde. Také Julie má nového přítele Martina (38). Od té doby, co Martin začal bydlet u Julie a dětí, má Karel dojem, že děti jsou stále zamlklejší a uzavřenější.
Když si Karel chce jako každých 14 dnů děti odvézt, nemůže k nim. Julie mu je nechce dát. Tvrdí, že Honza je po každé návštěvě zcela zmatený a Lucka nenávidí Hedviku. Mimo to Julie sdělila odboru sociálně právní ochrany dětí, že Karel Honzu a Lucku u sebe zanedbává. Karel je v šoku. Snaží se sociálce vysvětlit, že tomu tak není, ale ona to musí napřed přešetřit. Na Honzovo přání se s ním Karel schází tajně. Karel si o děti dělá starost a netrpělivě čeká na rozhodnutí sociálky. Podaří se mu dostat děti do své péče a zachránit je tak od špatného vlivu jejich matky?

Čtvrtek 26. 9. ve 21.45 na Primě
Křižovatky života, 16. díl – Dětská práce
ČR 2013. Režie: Róbert Šveda.

Věra (40) a Milan Vavruškovi (42) žijí se svými dětmi Barborou (7) a Karolínou (13) v Českých Budějovicích. Manželé provozují v Českých Budějovicích malý obchod s použitým zbožím, ale s podnikáním mají trvale problémy. Oba dospělí mají jen základní vzdělání, a také kvůli tomu žijí v sociální izolaci. Rodina i přes narůstající dluhy na svém malém obchodě lpí. Obě dcery v něm tráví čas každý den po škole i o sobotách, zkrátka vždy, když je potřeba. Rády tam pomáhají, hrají si nebo se učí. Všední život rodiny se po celý den odehrává právě v jejím obchodě.
Vavruškovi však podnikání nezvládají a upadají do finančních potíží. Dluží nájemné za obchod, který neprosperuje. Majitel je již navštívil s tím, že vyžaduje okamžité splacení dluhů. Situace se vyhrotila a došlo i na vyhrožování fyzickým násilím. Tíživou situaci Vavruškových zhoršilo i udání sousedky. Provozovatelka obchodu s bytovými doplňky, který sídlí vedle bazaru Vavruškových, má na »konkurenci« spadeno. Vavruškovi jí připadají špinaví a nevzdělaní. Byla by nejradši, kdyby krámek zavřeli, protože prý sousedstvím s nimi přichází o zákazníky. Použije i argument, který zafunguje – udá, že Vavruškovi nutí v obchodě pracovat své nezletilé děti, které jsou navíc zanedbávané, a obviní je, že nejsou způsobilí se o své děti řádně starat. Vavruškovi jsou milující rodiče, ale neuvědomují si plně vážnost situace. Vzdají se neprosperující živnosti a zvrátí tak blížící se katastrofu?

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353