Křižovatky života: Nezvladatelná dcera a závislost na synovi

V úterním dílu Křižovatky života se zaměříme na dceru, která přerostla matce přes hlavu. Po rozchodu s manželem pracuje celý den a na pubertální dceru nemá tolik času, kolik by chtěla. Zanedbala něco v její výchově? Mohlo chování Karolíny ovlivnit to, že vyrůstala v rodině s násilnickým otcem? Čtvrteční díl bude o lásce, která přerostla do obsese. Žena zůstala po smrti se synem sama a upnula se na něj. Syn nejen, že truchlí nad smrtí otce, ale ještě cítí zodpovědnost vůči zoufalé matce. Jak dlouho může dospívající kluk takový tlak unést? A co se stane, až si najde přítelkyni? Křižovatky života, vždy v úterý a ve čtvrtek ve 21.35 hodin na Primě.


Dcera týrá matku, Křižovatky života, 21. díl
15. 10. ve 21.35 na Primě
ČR 2013. Režie: Pavel Abrahám.

Jednatřicetiletá Andrea Nováková je rozvedená matka, která to nikdy v životě neměla jednoduché. Otěhotněla ještě v pubertě a vdala se. Manželství s Tomášem ale bylo všechno, jen ne idylické. Bil ji. A když přišel o práci, začal pít a mlátil ji skoro denně. Andrea našla dostatek síly rozejít se s ním teprve před rokem. Od té doby žije s patnáctiletou dcerou Karolínou v Praze. Andrea pracuje jako pečovatelka pro seniory, Karolína chodí na střední školu.
Jednoho dne zažije Andrea šok. Zazvoní u ní policie a shání Karolínu. Bylo na ni podáno trestní oznámení kvůli ublížení na zdraví. Karolína prý brutálně zmlátila patnáctiletou Sabinu Marčíkovou. Protože Karolína není doma, policie požádá Andreu, aby i s dcerou přišla k výslechu na stanici. Andrea má o čem přemýšlet. Když Karolína konečně dorazí, Andrea dceru konfrontuje. Ale Karolína s ní o tom nechce mluvit. Jediné, co utrousí, je to, že Sabina je coura, která pouze dostala, co si zasloužila.


Andrea má pocit, že se rázem ocitla o několik let zpátky. Hlavou se jí honí spousta otázek a výčitek. Po rozchodu s manželem pracuje celý den a na pubertální dceru nemá tolik času, kolik by chtěla. Zanedbala něco v její výchově? Mohlo chování Karolíny ovlivnit to, že vyrůstala v rodině s násilnickým otcem?

Osamělá vdova se upne na syna, Křižovatky života, 22. díl
17. 10. ve 21.35 na Primě
ČR 2013. Režie: Markéta Nešlehová.

Pětačtyřicetileté Martině Vondráčkové se radikálně změnil život, když jí nečekaně zemřel na infarkt její o deset let starší muž Roman. Do té doby žili společně s šestnáctiletým synem Davidem v malém domku se zahradou v Hradci Králové. Martina se s novou situací stále nemůže vyrovnat. Stala se z ní introvertní neurotická žena, která se navíc nezdravě upnula na svého syna.
David se stal jediným smyslem jejího života, je připomínkou její dříve šťastné a harmonické rodiny. Navíc je velmi podobný svému otci. Martinina labilita se pomalu stupňuje. Nepřeje si, aby David chodil ven, nelíbí se jí, když se vídá s kamarády, chce, aby veškerý volný čas trávil s ní. Bojí se, že o Davida přijde a zůstane sama. Aby ho u sebe udržela, neustále mu ukazuje staré fotky a dokonce ho nutí nosit otcovo staré oblečení.
David nejen, že truchlí nad smrtí otce, ale ještě cítí zodpovědnost vůči zoufalé matce. Jak dlouho může dospívající kluk takový tlak unést? A co se stane, až si najde přítelkyni?

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353