Křižovatky života: Nechci žít v ruině!

V úterních Křižovatkách života se podíváme za rodinou, která se marně snaží opravit neobyvatelnou ruinu tak, aby byla alespoň trochu k žití. Kvůli problémům s domem a hádkám s tím spojenými je manželství Marie a Vojty vystaveno velkému tlaku. Ve čtvrtečním díle bude pěstounská rodina bojovat s úřady o chlapce, který jim byl svěřen do péče. Křižovatky života uvidíte v úterý 17. září a čtvrtek 19. září vždy ve 21.45 hodin na Primě.


Křižovatky života, 13. Díl
Život ve strašidelném domě
ČR 2013. Režie: Ondřej David.

Rodina Dvořákových žije v Praze. Před třemi lety se čtyřiačtyřicetiletý Vojtěch se ženou a třemi dětmi rozhodli přestěhovat ze Žižkova do vysněného domu. Neměli moc peněz, takže když Vojtěch v létě 2009 našel inzerát na dům s pěti pokoji za dobrou cenu, dlouho neváhal. Dům koupil, aniž by se na něj pořádně podíval. Na místě se ukázalo, že je to neobyvatelná ruina a renovaci, kterou by dům nutně potřeboval, si Dvořákovi nemohou dovolit. Okna a střecha netěsní, do domu prší a všude je plíseň. Vojtěch chtěl rodinu uklidnit a slíbil, že se o renovaci postará sám, ale ani tři roky poté, se toho moc v domě nezměnilo. Otec rodiny nestíhá. Po dlouhém pracovním dni je večer příliš unavený na to, aby pracoval na domě.
Také jim chybějí peníze na potřebný stavební materiál. Veškeré rodinné úspory jsou pryč a v domě se neustále objevují další a další závady. Kvůli problémům s domem a hádkám s tím spojenými je manželství Marie a Vojty vystaveno velkému tlaku. Každý den mají spory. Kvůli tomu se nejstarší dcera hned poté, co dodělá školu, odstěhuje do vlastního bytu. Nejmladší syn Petr trpí od té doby, co bydlí v domě, kašlem a bolestmi hlavy, nedávno musel dokonce do nemocnice kvůli astmatu. Poté, co přestala téct voda, má Marie všeho dost. Vydrží jejich manželství i přes zásadní neshody a problémy s bydlením? Nebo se bude muset Marie s Vojtěchem rozvést, aby zachránila své děti?

Křižovatky života, 14. díl
Pěstounská rodina bojuje s úřady
ČR 2013. Režie: Jaroslav Fuit.

Třiatřicetiletá Zuzana je učitelkou v mateřské škole a spolu se svým manželem pětatřicetiletým Martinem, zaměstnancem automobilky, bydlí v Praze Krči v malém řadovém domku. Před rokem si vzali do pěstounské péče desetiletého Dana Ekrta. Chlapec vyrůstal v sociálně slabé rodině a jeho rodiče nebyli schopni se o něj postarat. Dan dostával jíst pouze nepravidelně, do školy chodil často unavený. Domácí úkoly nebo školní potřeby zpravidla nenosil vůbec. Z těchto důvodů byl odebrán rodičům a předán sociálce.
I přesto ale měli jeho biologičtí rodiče nadále možnost Dana navštěvovat přibližně každých čtrnáct dnů, aby s ním udržovali kontakt, ale pouze pod dohledem sociálního pracovníka. Pak ale dostali od sociálky příslib, že by tyto návštěvy mohly napříště probíhat bez dozoru. Jelikož se však Dan po prvním víkendu u svých biologických rodičů bez dozoru sociálky vrátil rozrušený, rozhodli se Zuzana a Martin, že chlapce na následující víkendovou návštěvu neodvezou…

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353