Kriminálka Anděl se vrací!

Od pondělí 21. března 2011 bude televize Nova vysílat premiérové díly druhé řady úspěšného původního seriálu Kriminálka Anděl. Seriál poběží každé pondělí večer po pěvecké reality show Česko Slovenské SuperStar. Policejní tým z Kriminálny Anděl se pouští do vyšetřování nových případů, které jsou inspirovány skutečnými kriminálními činy. Televize Nova přináší nové premiérové díly, které budou ještě napínavější, ještě autentičtější a ještě více strhující.


Fiktivní pražští kriminalisté, sídlící na Smíchově nedaleko známé a skutečné křižovatky, jež dala jméno jejich týmu, pořád řeší závažné případy, vraždy a násilné činy, pro které platí, že by se mohly stát »u vás za rohem«, a klíčem k dopadení pachatele jsou vždy především postřeh, dedukce a důvtip detektivů.
Přes moderní filmařský kabát jsou to tradičně vystavěné detektivní příběhy, pracující zejména s atmosférou Prahy jako rychlé a temné metropole, která má ale i periférie, kde se mohou odehrát případy s až venkovskou poetikou. Tvůrci se snažili využít obou poloh města a hledat způsob, jak vytvořit model moderního televizního detektivního seriálu, který by pokračoval v tradici úspěšných a dodnes sledovaných domácích krimisérií.
Kriminálka Anděl stylem vyprávění vědomě nejde cestou kopírování amerických seriálů typu Kriminálka Las Vegas, Kriminálka Miami a jiných, založených především na moderních technologiích a výrazné stylizaci. Podobnost v názvu je spíš lehkou ironií. Častěji než sofistikovaně získané pachové či genetické stopy slouží v našich podmínkách detektivům jejich postřeh a dlouholetá zkušenost. Proto je pojetí tohoto seriálu mnohem realističtější a bližší skutečné policejní praxi, kterou při natáčení tvůrci průběžně konzultovali s odborníky-kriminalisty.
Nové epizody jsou připraveny podle tradičního receptu – zajímavý zločin, nečekaný pachatel a atraktivní prostředí, jehož zákonitosti divák spolu s detektivy během pátrání objevuje. Nahlédneme do zákulisí koňského parkuru (epizoda Baronka), seznámíme se s praktikami zlodějů uměleckých památek (epizoda Klášterní tajemství), zjistíme, jak to chodí mezi řidiči kamionů (epizoda Balkánská stopa), nebo jak to vypadá, když se do vyšetřování zločinu vloží policejní inspekce (epizoda Pistole).


„I v nových dílech platí, že je mnoho případů inspirováno policejními archivy, i když samozřejmě pro potřeby televizního detektivního příběhu je třeba mnohé z nich upravit a filmově zpracovat. Reálné zločiny bývají často mnohem více přímočaré a nezřídka i mnohem surovější a nekompromisnější,“ říká kreativní producent Tomáš Feřtek.
Tým kriminalistů zůstal beze změny. Opět se tu potkáme s plukovníkem Milanem Horákem, šéfem kriminálky, kterého ztvárnil Miloslav Mejzlík, zkušeným detektivem Ivanem Tomečkem v podání Martina Stropnického a jeho týmem. Tam patří ambiciózní David Švehlík alias Tomáš Benkovský, kterého, často proti jeho vůli, obdivují ženy všech generací. Stále je tu i praktik Oliver Hajn v podání Marka Taclíka, jenž nikam nespěchá, protože je spokojen s tím, čeho už dosáhl, a mnohem víc ho baví užívat si a utahovat si z kolegů. Mnoho se nezměnil ani dokumentarista Ruda Uhlíř, kterého hraje Michal Novotný, jen se snad mezi kolegy už trochu otrkal, a Helena Dvořáková v roli forenzní psycholožky Jany Chládkové dala najevo,
že ve skutečnosti není zase tak chladná a bez emocí, jak se mohlo zdát.
I v nových dílech ale platí, že soukromé životy hrdinů se tu odrážejí jen v druhém plánu, motivem vyprávění jsou spáchané zločiny a jejich vyšetřování.

Herecké obsazení
Ivan Tomeček – Martin Stropnický
Tomáš Benkovský – David Švehlík
Oliver Hajn – Marek Taclík
Jana Chládková – Helena Dvořáková
Ruda Uhlíř – Michal Novotný
Karel Benkovský – Ladislav Frej
Milan Horák – Miloslav Mejzlík

Dále hrají: Klára Cibulková, Jan Dolanský, Martin Pechlát, Pavla Tomicová, Hana Ševčíková, Martin Pechlát, Stanislava Jachnická, Lenka Krobotová, Jan Novotný, Petra Špalková, Filip Blažek, Jiří Schwarz, Valérie Zawadská, Vladimír Kratina, Věra Kubánková, Martin Zounar, Miluše Šplechtová, Anna Remková, Jan Vondráček, Helena Brabcová, Michal Pavlata, Zdeněk Maryška a další.

Foto: TV Nova


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353